Yaz Ne Zaman Gelecek? Ne Zaman Bitecek?

2018 Yaz Mevsimine Kaç Gün Kaldı

Yaz Mevsiminin Başlangıcı: 1 Haziran 2018 Cuma

Yaz Mevsiminin Ayları: Haziran-Temmuz-Ağustos

İlkbahar mevsiminin başlaması ile akıllara gelen soru yaza kaç gün var , yaza kaç gün kaldı oluyor. Bu soruları cevaplandırabilmek için sitemize yaz mevsiminin başlangıç tarihi olan 1 Haziran 2018 tarihine olan geri sayımı ekledik. Yani yaz mevsimi artık insanların aklına deniz mevsimi olarak gelmektedir. Bunu da belirtmiş olalım.

Yaz Ne Zaman Başlar?

Yaz mevsimi takvim olarak 1 Haziran’da başlar. Fakat tam olarak ülkemizde bu tarihte başladığı söylenemez. Ülkemizin doğu kesimleri yükseltiden dolayı yaz mevsimine bazen geç girebilmektedir. Denizellikten dolayı ise kıyı şeridindeki şehirler yaz mevsiminin etkisini daha hızlı hisseder.

Öğrencilerin, öğretmenlerin, memurların, çalışanların ve daha bir çok insanın kafasında ki soru yaza kaç gün var… Evet herkesin merakla beklediği mevsim. Neden mi? Yaz demek sıcak demek, yaz demek tatil demek, yaz demek heyecan demek, yaz demek eğlence demek, yaz demek…

Tabi yazı herkes merakla bekliyor dedik ama yazı sevmeyenlerde var. Yazın o sıcağın da klimasız yapamayanlar, dışarıya çıktığı anda sıcaktan su gibi olanlar, sıcakta çalışmak zorunda olanlar, hatta üniversitelerde yaz okulu olan öğrenciler yazı pek sevmeyebilir. Ama yaz mevsimini eğlenceli hale getirmek sizin elinizde yaz mevsimi ne zaman olursa olsun eğlenmeyi bilene güzeldir.

Yaz Ne Zaman Biter?

Yaz mevsimi sonbahar mevsiminin gelmesiyle rafa kalkar. Bunun tarihi ise 1 Eylül’dür. 1 Eylül sıcaklıklar aniden düşmemektedir. Yaz mevsimin etkileri bir süre daha devam edebilmektedir.

Tabi yaz mevsimi 1 Haziran’da başlıyor diye en sıcak ay Haziran olacak diye bir kriter yoktur.Genellikle sıcaklık ortalamalarına baktığımız zaman ülkemizde Temmuz-Ağustos aylarında en sıcak yaz günlerini yaşadığımızı görüyoruz.

Yaz aylarını yukarıda yazmıştık yine tekrarlayalım. Yaz ayları: Haziran, Temmuz, Ağustos’tur. Haziran ayı 30 gün çeker. Temmuz ayı 31 gün çeker. Ağustos ayı da 31 gün çeker.

Bu yazımızda yaza kaç gün kaldı , yaza ne kadar var , yaz mevsimi ne zaman , yaz mevsimi geri sayım gibi aklımıza gelen birçok konudan bahsettik. Sizlerde yorumlarınızla bize katılmak isterseniz alt kısımdan yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Başlar, Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Biter?

Yaz mevsimi takvimsel olarak 1 Haziran günü başlar 1 Eylül günü ise biter.

Bir önceki yazımız olan 2019 Yılbaşına Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 4 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,75. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 66 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. fde dedi ki:

  duyduk duymadık demeyin ey ahali! Yaz geldi yarın okullar kapanacak. Dileyen gezsin tozsun; dileyen çalışsın. ÖZGÜRLÜÜÜÜÜÜÜKKK!!!

 2. anomin dedi ki:

  yasasın az kaldı

 3. Anonim dedi ki:

  Havalar ne zaman kizacak

 4. Anonim dedi ki:

  14 gun ve kazanan bız olucagız

  1. Anonim dedi ki:

   beni sevin

 5. Anonim dedi ki:

  ozgurluge 16 gun

 6. lanet yaz dedi ki:

  inş gelmez inş hep okul olur

  1. Anonim dedi ki:

   yaz en guzel mevsımdır sıcak meyvelerı guzel kış ne kar soguk okula gıdıyon stres yazın okul yok

  2. Anonim dedi ki:

   iş bile okuldan daha iyi

  3. Anonim dedi ki:

   ben malım

 7. fde dedi ki:

  Özgürlüğe son 20 gün

 8. Büşra dedi ki:

  Okullar kapansın ardından burslulağa girelim demiş okul 9 haziran bursluluk 10 Haziran’da olacak keşke okullar sadece büyükler için olsa ne güzel olurdu

  1. Büşra dedi ki:

   ben malım

 9. Yazzzz dedi ki:

  Oh Oh 3 hafta sonra okula gitmeyi bırakicam zaten ondan sonra pek bir sey kalmıyor

 10. Anonim dedi ki:

  Gelmiyecek Gelirse ınsallah parmagım kopar o kadar emınım gelmıyecek 2018 gelır ama yaz gelmez

 11. Anonim dedi ki:

  gelmıcek bırak mayısın 20 sı bıle gelmez gelmez gelmesse hepınızı edıcem zaman konusunda cok ıyıyım 2018 ın yazı gelır bu senenın yazı gelmez gelmez hep mayısda kalcak

  1. fde dedi ki:

   anonim neden moralimizi bozmaya çalıyorsun. Belki de yaz geldi bile karamsar olma bu kadar.

 12. :) dedi ki:

  bugda kalmış gelmiyo

 13. harley elsa dedi ki:

  yaz lütfen gel