Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer İle İlgili Kompozisyon

Atasözleri ile ilgili birçok kompozisyon bulunuyor. Bugün yazın başı pişenin kışın aşı pişer ile ilgili kompozisyon yazdık. Bu atasözünün ne anlama geldiğini ise kompozisyonu okuduktan sonra daha iyi anlayacak ve daha iyi analiz edeceksiniz. Yurdum insanları atalarımız tarafından söylenen bu sözler hayatımızın her noktasında bize örnek olması gerekiyor.

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Kompozisyon

Zenginlik ve güzel nimetlere kavuşmak için çok çalışmalı, her türlü zorluğa katlanarak fedakarlıkta bulunmalıyız. Aksi takdirde hiçbir şeye sahip olamaz, sefalet içinde yaşama mecburiyetine düşeriz.

Güzel nimetler elde etmek isteyenler, onların bedelini de ödemelidir. Yazın sıcak günlerinde çalışıp çabalamayan, terlemeyen, bağını bahçesini çapalamayıp, yabancı otlarını ayıklamayan kişi elbette kış geldiğinde de herhangi bir nimetten yararlanamayacaktır. Ülkemizdeki veya dünyadaki başarılı, zengin insanlara bakarsak, hepsinin geçmişlerinde yoğun bir emek ve fedakarlık görebiliriz. Özverili bir şekilde çalışmayan kişi başarıyı da zenginliği de elde edemez. O iş öyle, bu iş böyle diyerek çalışmaktan kaçar, yatmayı yeğlersek, gelecekte de sefalet çekmeyi yeğlemiş oluruz.

Çalışan kişi mutlaka başarır ve istediğini elde eder. Boş gezmekle, yatmakla hiçbir şey elde edilmez. Kişi bunun farkında olmalı ve başarısı, zenginliği, dolayısıyla mutluluğu için her vakit çalışmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı