Yeni Kimlik Kaç Günde Gelir?

Bu yazımızda yeni kimlik kaç günde gelir? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bilindiği üzere ülkemizde artık yeni kimlik kartları dönemi için tam anlamıyla geçiş süreci başlamak üzeredir. Hatta 2017 yılı itibariyle yeni kimlik kartlarına geçiş, resim olarak başlamıştır. Nüfus cüzdanını yenilemek ve daha modern görünüme sahip, içerisinde elektronik sistemler bulunan yeni kimlik kartına geçmek isteyen herkes, başvurularını yapmakta ve yeni kimlik kartlarının gelmesini beklemektedir. Peki nüfus cüzdanı kaç günde çıkar ? yeni kimlik kaç günde gelir? İşte bu sorunun cevabı yazımızda genel tecrübeler göz önünde bulundurularak ve resmi kaynakların verileri göz önünde bulundurularak verilecektir.

Nüfus Cüzdanı Kaç Günde Çıkar ?

Bildiğiniz üzere ülke çapında tüm kimlikler değişeceği için artık nüfus müdürlükleri randevu sistemiyle çalışmaya başladı. Bu nedenle öncelikle yeni kimlik kartlarını alabilmek için bulunduğunuz bölgedeki nüfus müdürlüklerinden randevu almanız gerekmektedir. Çünkü nüfus müdürlüğünden randevu almadan hiçbir şekilde gidip sıra bulmanız ve işlerinizi halletmeniz mümkün değildir. Herkesin bilgisi kapsamındadır ki nüfus müdürlükleri her daim yoğundur ve her daim kalabalıktır. Başvurunuzu yaptıktan sonra artık yeni kimlik kaç günde gelir? Sorusunu soruyor ve bu soruya cevap arıyor olacaksınız. Yeni kimlik kartının basım süresi 15 gün olarak belirtilmiştir. Yani başvurunuzu yaptıktan sonra yeni kimlik kartlarınız maksimum 15 gün içerisinde basılacak ve postaya verilecektir. Ayrıca PTT tarafından adresinize yeni kimlik kartları gönderileceği için 15 günlük süre de, kartların adresinize teslimi kapsamında geçmektedir. Böylece yeni kimlik  kaç günde gelir? Nüfus Cüzdanı Kaç Günde Çıkar ?  Sorusunun cevabı maksimum 30 gün olmaktadır.

Yeni Kimliğimi Başkası Teslim Alabilir Mi?

Yeni kimlik kartları kaç günde gelir? Sorusuna yaklaşık 1 ay sürede gelir şeklinde cevabımızı verdikten sonra, bir diğer soru olan yeni kimliğimi başkası teslim alabilir mi? Sorusuna geçelim. Genel olarak evde olunmadığında kargolarımızı başkalarının teslim almasının mümkün olmasını dileriz ve genelde akrabalarımız, annelerimiz, babalarımız veya kardeşlerimizin kargolarımızı teslim almasını isteriz. Peki yeni kimlik kartlarımızı bizden başka bir kişi teslim alabilir mi? Bu soruya verilecek cevabımız olumludur. Yeni kimlik kartlarımızı, bizden başka kişiler de teslim alabilmektedir. Yani kurye kimlik kartınızı yakınınıza teslim edebilir.

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Takibi

Yukarıda yeni kimlik kartları kaç günde gelir? Sorusunun cevabını net bir şekilde vermiştik. Eğer kaç günde geleceğini birinci ağızdan öğrenmek istiyorsanız, ALO 199 hattını arayarak yeni kimlik kartı başvurusu takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni Kimlik Kartı Başvurusunda Gerekli Evraklar Nelerdir ?

  • Halen kullanmakta olduğunuz nüfus cüzdanı
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
  • Değişim ücreti (bu ücreti anlaşmalı bankalar veya internet üzerinden yatırabilirsiniz)

Ayrıca yeni doğan bebekler için bir ücret çıkmadığı gibi 15 yaşından küçükler için biyometrik fotoğraf götürme zorunluluğu bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ramazan ayını sevdiğim kadar hiçbir ayı sevmiyorum insanın içi mutlu neşeli merhamet rahmet ayı son 70.11.24.54 zaman öyle hızlı geçiyoki ilk baktığımda 320 gün vardı aha şimdi 70 gün ben her sene ramazanı çoşku ile beklerim şafak 70.11.22.34 :):):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı