Yeni Kimlik Kaç Günde Gelir?

Bu yazımızda yeni kimlik kaç günde gelir? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bilindiği üzere ülkemizde artık yeni kimlik kartları dönemi tam anlamıyla geçiş süreci başlamak üzeredir. Hatta 2017 yılı itibariyle yeni kimlik kartlarına geçiş, resim olarak başlamıştır. Nüfus cüzdanını yenilemek ve daha modern görünüme sahip, içerisinde elektronik sistemler bulunan yeni kimlik kartına geçmek isteyen herkes, başvurularını yapmakta ve yeni kimlik kartlarının gelmesini beklemektedir. Peki yeni kimlik kaç günde gelir? İşte bu sorunun cevabı yazımızda genel tecrübeler göz önünde bulundurularak ve resmi kaynakların verileri göz önünde bulundurularak verilecektir.

Öncelikle yeni kimlik kartlarını alabilmek için bulunduğunuz bölgedeki nüfus müdürlüklerinden randevu almanız gerekmektedir. Çünkü randevu almadan hiçbir şekilde gidip sıra bulmanız ve işlerinizi halletmeniz mümkün değildir. Herkesin bilgisi kapsamındadır ki nüfus müdürlükleri her daim yoğundur ve her daim kalabalıktır. Başvurunuzu yaptıktan sonra artık yeni kimlik kaç günde gelir? Sorusunu soruyor ve bu soruya cevap arıyor olacaksınız. Yeni kimlik kartının basım süresi 15 gün olarak belirtilmiştir. Ayrıca PTT tarafından adresinize yeni kimlik kartları gönderileceği için 15 günlük süre de, kartların adresinize teslimi kapsamında geçmektedir. Böylece yeni kimlik  kaç günde gelir? Sorusunun cevabı 30 gün olmaktadır.

Yeni Kimliğimi Başkası Teslim Alabilir Mi?

Yeni kimlik kartları kaç günde gelir? Sorusuna yaklaşık 1 ay sürede gelir şeklinde cevabımızı verdikten sonra, bir diğer soru olan yeni kimliğimi başkası teslim alabilir mi? Sorusuna geçelim. Genel olarak evde olunmadığında kargolarımızı başkalarının teslim almasının mümkün olmasını dileriz ve genelde akrabalarımız, annelerimiz, babalarımız veya kardeşlerimizin kargolarımızı teslim almasını isteriz. Peki yeni kimlik kartlarımızı bizden başka bir kişi teslim alabilir mi? Bu soruya verilecek cevabımız olumludur. Yeni kimlik kartlarımızı, bizden başka kişiler de teslim alabilmektedir.

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Takibi

Yukarıda yeni kimlik kartları kaç günde gelir? Sorusunun cevabını net bir şekilde vermiştik. Eğer kaç günde geleceğini birinci ağızdan öğrenmek istiyorsanız, ALO 199 hattını arayarak yeni kimlik kartı başvurusu takibini gerçekleştirebilirsiniz.


One Reply to “Yeni Kimlik Kaç Günde Gelir?”

  1. ramazan ayını sevdiğim kadar hiçbir ayı sevmiyorum insanın içi mutlu neşeli merhamet rahmet ayı son 70.11.24.54 zaman öyle hızlı geçiyoki ilk baktığımda 320 gün vardı aha şimdi 70 gün ben her sene ramazanı çoşku ile beklerim şafak 70.11.22.34 :):):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir