2020 Yerel Seçime Kaç Gün Kaldı? Sonraki Yerel Seçim Ne Zaman?

Son Yapılan Yerel Seçimler Ne Zaman Yapıldı?

Yerel Seçim Tarihi: 31 Mart 2019

Günü: Pazar

Yerel Seçimler Kaç Yılda Bir Yapılır?

Yerel seçimler son değişikliklere göre 5 yılda bir yapılmaktadır. Tabi olağan dışı bir durum olursa seçim tarihi öne alınabilir ve ya ertelenebilir. Bu tarih sıradaki olağan yerel seçim tarihidir. Yerel seçimlerde de aynı genel seçimlerde veya referandumlarda uygulanan seçim yöntemleri uygulanır. Yani okullara sandıklar kurulur ve seçmenler o seçim dönemine özel olarak basılmış oy pusulaları aracılığıyla oylarını kullanırlar.

Eski yerel seçimlerin tarihleri nelerdir?

Yeniden eskiye doğru ülkemizde yapılan yerel seçim tarihleri şu şekildedir:

 • 2019
 • 2014
 • 2009
 • 2004
 • 1999
 • 1994
 • 1989

Yerel seçimde kimler seçilir?

Adından da anlaşılacağı gibi yerel seçimlerde, yerel yönetimler seçilmektedir. Yani büyükşehirler için büyükşehir belediye başkanları, il belediye başkanları, ilçe belediye başkanları, belde belediye başkanları, mahalle ve köy muhtarları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri seçilmektedir.

Biliyorsunuz ki Türkiye’de yöneticiler seçimle işbaşına gelir. Halk arasında belediye seçimi olarak da bilinen yerel seçimler 31 Mart 2019 Pazar günü yapılmıştı. Artık belediye seçimleri ne zaman , yerel seçimlerine kaç gün, kaç saat, kaç dakika hatta kaç saniye kaldığını bu sayfadan uzun süreler takip edebilirsiniz. Hatta yerel seçime kaç gün kaldı konumuzu aşağıdan paylaşarak çevrenize duyurabilirsiniz. Bu şekilde yerel seçim ne zaman sorunuza cevap vermiş olduk. Seçim günü küçük büyük herkes o akşam seçim yayın yasağının kalkmasını bekliyor. O heyecan herkesi etkiliyor. Yerel seçim ne zaman olursa olsun, yerel seçim ne zaman yapılırsa yapılsın bizim bu heyecanımız her zaman devam edecektir.

Sıradaki Yerel Seçim olan 2024 yerel seçimlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Saygılarımızla

Kacgun.com Ekibi

20 Yorum

  1. Rant çılara ,borç ekonomisine,bölücülere oy yok.Tek seçenek VATAN PARTİSİ dedi ki:

   Tıpış tıpış değil,göğsünüzü gere gere ,gümbür gümbür VATAN.P.

 1. Muhtar adaylari posterlerini paylasiyor..nisan referandumunda muhtarlik secimi olmiycak heralde ..ozamn neden 2018 icin simdiden kendilerini tanitiyorlr ..ve muhtar olabilmk icin nereye basvurmk gerekir acaba..cvplrsaz sevinirm teskkurlr

  1. MUHTAR OLMAK İÇİN BİR YERE BAŞVURU YAPMANIZA GEREK YOK. SADECE ADAY OLACAĞINIZ , MAHALLE VE KÖY SECİM BÖLGESİNDE SEÇİMDEN EN AZ 6 AY AY ÖNCEDEN İKAMETİNİZ OLMASI GEREKİYOR.

 2. Turkiye satilmis olsaydi 80 milyon bu kadar sıkıntı cekmezdi. Adalet yok. Esitlik yok. Muslumanlik siyasetciler tarafindan koltuk ugruna haril haril kullaniliyor. Zengini daha zengin fakiri daha cok fakir ettiler. ALLAH A HAVALE OLUN…

 3. bir an önce olsun bunlar insin artık yoksa Türkiye elden gidecek ekonominin anasını ağlattılar.Milllet esnaf kan ağlıyo çıkmış iyiyiz diyo yukardan güzel gelir.

  1. Behlül Dana birgün Harun Reşid’den bir vazife istedi. Harun Reşid de ona çarşı pazar ağalığını (denetimini) verdi. Behlül hemen işe koyuldu. İlk olarak bir fırına gitti. Birkaç ekmek tarttı hepsi normal gramajından noksan geldi. Dönüp fırıncı ya sordu: “Hayatından memnun musun, geçinebiliyor musun, çoluk-çocuğunla ağzının tadı var mı?” Adam her soruya olumsuz cevap verdi. Memnun olduğu bir şey yoktu. Behlül birşey demeden ayrıldı ve bir başka fırına geçti. Orada da birkaç ekmek tarttı ve gördü ki bütün ekmekler gramajından fazla geliyor, eksik gelmiyor. Aynı soruları bu fırının sahibine de sordu ve her soruya olumlu cevap aldı. Bundan sonra başka bir yere uğramadan doğru Harun Reşid’in huzuruna çıktı ve yeni bir vazife istedi. Harun Reşid, “Behlül daha demin vazife verdik sana ne çabuk bıktın?” dedi.
   Behlül açıkladı:
   – Efendimiz çarşı pazarın ağası varmış. Benden önce ekmekleri tartmış, vicdanları tartmış, buna göre herkes hesabını ödemiş, bana ihtiyaç kalmamış.

 4. BAŞKANLIK SİSTEMİ OLURSA YADA NORMAL SEÇİM OLURSA SEÇİMLER ERKENE ALINABİLİR Mİ?

 5. 3 seçim birleşirse maddi açıdan da ülkemizin cebine para kalır. Ama son açıklamalara göre 2019’da yapılacak 3 seçimin tarihleri değiştirilmesi planlanıyormuş

 6. 1102 gün var şu anda. Daha çok var ama siz buraya sayaca koymussunuz ya sayili zaman cabuk geçecek demektir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı