Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer? Hamileliğin ilk dönemlerinde yumurtanın gelişeceği alana geçiş yaparak yerleşmesini sağlayan süreçte kanama meydana gelmektedir. Kanala yerleşmesi gereken yumurtadan kaynaklı kanamanın meydana gelmesi oldukça doğal bir süreçtir. Yerleşme kanaması nedir? yerleşme kanamasından sonra adet olunur mu ? Çoğu kadın bu konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için panik içinde doktora başvurabilmektedir.

Yerleşme Kanaması Nedir?

Yerleşme kanaması, gebe kalma sürecinde gebelik öncesi yumurtanın yerleşiminde oluşabilecek kanamadır. Adet kanamasına benzeyen bu dönem adet kanaması gibi sürebilir. Ancak genelde daha kısa sürer ve açık renklidir.

Yerleşme kanaması sonra adet olunur mu?

Yerleşme kanaması sonrası şayet gebelik oluştuysa kadınlarda hamilelik süresince artık adet görülmez.  Ancak karıştırılmaması gereken, gebelikte ufak tefek lekelenmeler olabilir. Bu adet görüldüğüne işaret etmez. Fazla olması durumunda derhal doktora başvurulması önerilir.

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Gebe kalma sürecinde döllenen yumurtanın gebelik boyunca gelişiminin olacağı alana vücut içinde yerleşmeye çalışması adet kanaması gibi kanamaya sebep olabilir. Diğer bir adı ile implantasyon adı verilen bu sürecin kadınlarda çeşitli korkuya sebep olmaktadır. Her üç kadında bir görülen bu kanama aslında vücudun en doğal tepkilerinden biridir. Yerleşme kanaması kaç gün sürer? ve belirtileri nelerdir bu konu hakkında bilgi sahibi olunmasında fayda vardır.

Gebeliğin diğer belirtileri olan mide bulantısı ve göğüslerin hassasiyetinin yanı sıra yerleşme kanaması da gebeliğin belirtisi arasındadır. Bunun için adet döngüsünden erken bir zamanda kanama olduğunda gebeliğin gerçekleşmiş olduğu ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra normal kan rengi dışında açık sarı ya da kahverengi lekelenmelerde söz konusu olabilir. Adet dönemi gecikmiş olan kişilerde hafif lekelenme görülüyor ise de yerleşme kanaması da olabileceği düşünülmelidir.

Yerleşme kanaması kaç gün sürer? aslında bu kadından kadına farklılık gösterebilir. Ortalama dört ila yedi gün arasında adet olan kadınlarda yerleşme kanamasının normal adet günü gibi sürebileceği de unutulmamalıdır. Yerleşme kanaması adet kanından farklı olarak daha açık olduğu için kadının gebeliğinin gerçekleşmiş olması da bu şekilde anlaşılabilir.

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Yerleşme Kanaması Sonrası

İmplantasyon adı verilen yerleşme kanaması çok uzun sürmemekle birlikte açık renk olarak daha çok anlaşılabilmektedir. Aynı adet dönemi gibi yerleşme kanaması olabilir. Yerleşme kanaması olduktan sonra gebelik var ise düzenli doktor kontrolünün yapılması gerekir. Gebelik süresi içerisinde de çeşitli kanamalar meydana gelebilir.

Yerleşme Kanaması Kaç Gün?

Yerleşme kanaması nedir? çoğu kadın bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmadığından gebelik var ise panik olarak bebeğini kaybettiğini düşünebilir. Ancak bu kanama, yerleşme kanamasıdır ve bebeğe genellikle bir zararı olmaz. İlk gebeliği olan anne adayları bu durumda telaş yapsa da önce gebelik yaşamamış olan bir kadının yerleşme kanamasının normal adet kanaması olarak düşünebilmektedir. Doğal bir süreç olsa da fazla olması durumunda veya herhangi bir olumsuzlukta doktora başvurulması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. olabilir cnm.bende adetimi 3 gun gectu test yaptim poztif cikti.aynilari bende oldu.kasiklarim agriyordu kahverengi lekelenme olmustu.simdide yerlesme lekelerim oluyo .hakkinda hayirlisu olsun cnm

  2. Mrb ben 3 aylık evliyim 28 günde bir adet gryrm ve iki gündür sanki adet olckmsm gibi ama daha hafif bir kramp giryr aralıklı saatlerde beş on dk sonra gecyr iki gündr böyle devm eden bir agrm olyr ve dün de lavaboya gittgmde hafif kahverengmsi bir leke vardı ama çok az bir iki damla kadar sonra akşama doğru yine baktım aynı şekilde leke vardı bu arada adet günüme de 3 gün var sizce hamile miyim merak eddim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı