Kapat

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
Anasayfa
Kaç Gün Sürer Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?
Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer? Hamileliğin ilk dönemlerinde yumurtanın gelişeceği alana geçiş yaparak yerleşmesini sağlayan süreçte kanama meydana gelmektedir. Kanala yerleşmesi gereken yumurtadan kaynaklı kanamanın meydana gelmesi oldukça doğal bir süreçtir. Yerleşme kanaması nedir? çoğu kadın bu konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için panik içinde doktora başvurabilmektedir.

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Gebe kalma sürecinde döllenen yumurtanın gebelik boyunca gelişiminin olacağı alana vücut içinde yerleşmeye çalışması adet kanaması gibi kanamaya sebep olabilir. Diğer bir adı ile implantasyon adı verilen bu sürecin kadınlarda çeşitli korkuya sebep olmaktadır. Her üç kadında bir görülen bu kanama aslında vücudun en doğal tepkilerinden biridir. Yerleşme kanaması kaç gün sürer? ve belirtileri nelerdir bu konu hakkında bilgi sahibi olunmasında fayda vardır.

Gebeliğin diğer belirtileri olan mide bulantısı ve göğüslerin hassasiyetinin yanı sıra yerleşme kanaması da gebeliğin belirtisi arasındadır. Bunun için adet döngüsünden erken bir zamanda kanama olduğunda gebeliğin gerçekleşmiş olduğu ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra normal kan rengi dışında açık sarı ya da kahverengi lekelenmelerde söz konusu olabilir. Adet dönemi gecikmiş olan kişilerde hafif lekelenme görülüyor ise de yerleşme kanaması da olabileceği düşünülmelidir.

Yerleşme kanaması kaç gün sürer? aslında bu kadından kadına farklılık gösterebilir. Ortalama dört ila yedi gün arasında adet olan kadınlarda yerleşme kanamasının normal adet günü gibi sürebileceği de unutulmamalıdır. Yerleşme kanaması adet kanından farklı olarak daha açık olduğu için kadının gebeliğinin gerçekleşmiş olması da bu şekilde anlaşılabilir.

Yerleşme Kanaması Sonrası

İmplantasyon adı verilen yerleşme kanaması çok uzun sürmemekle birlikte açık renk olarak daha çok anlaşılabilmektedir. Aynı adet dönemi gibi yerleşme kanaması olabilir. Yerleşme kanaması olduktan sonra gebelik var ise düzenli doktor kontrolünün yapılması gerekir. Gebelik süresi içerisinde de çeşitli kanamalar meydana gelebilir.

Yerleşme Kanaması Kaç Gün?

Yerleşme kanaması nedir? çoğu kadın bu konuda çok fazla bilgi sahibi olmadığından gebelik var ise panik olarak bebeğini kaybettiğini düşünebilir. Fakat daha önce gebelik yaşamamış olan bir kadının yerleşme kanamasının normal adet kanaması olarak düşünebilmektedir. Doğal bir süreç olduğundan herhangi bir olumsuzlukta doktora başvurulması gerekmektedir.

“Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?” üzerine 1 yorum

  1. Ozge says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.