Kapat

Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak? Kaç Gün Kaldı?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 5,00. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Ne Zaman Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak? Kaç Gün Kaldı?
yerli otomobil ne zaman cikacak, yerli otomobil ne zaman piyasaya çıkacak, yerli araba ne zaman çıkacak

Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak? Kaç Gün Kaldı?


Türkiye’nin geleceğine katkı yapabilecek en büyük projelerinden birisi: Yerli otomobil. Yerli otomobil açıklandıktan sonra herkesin kafasında aynı soru var: Yerli otomobil ne zaman çıkacak?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen projenin detaylarını dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından açıklanmıştı. Açıklamalara göre yerli otomobilin çıkmasına kaç gün kaldı:

 

Yerli otomobil seri üretim tarihi: 2019 Son dönemleri

yerli otomobil ne zaman cikacak, yerli otomobil ne zaman piyasaya çıkacak, yerli araba ne zaman çıkacak

Yerli Otomobilin Özellikleri

Şarj Süresi: 5-6 saatte tamamen batarya dolabilecek. Yani akşam evinize gelip aracı şarja bağlayınca sabah batarya dolu bir şekilde yola çıkabileceksiniz.

Kasa Tipi: Sedan ve Hatchback

Motor Özelliği: Menzil uzatıcı motor özelliği sayesinde daha uzun yol yapabilmek için motor ihtiyaç halinde bir jeneratör gibi çalışıp elektrik üretecektir. Bu da gideceğiniz mesafeyi yaklaşık 2 katına çıkarabilecektir.

Yol Bilgisayarı: Açıklamaya göre geniş ekran bir yol bilgisayarı yerli otomobile eklenecek.

Yazılım Sistemi: GİS denilen yazılım bir asistan gibi görev alacak ve bizim adımıza birçok işlemi gerçekleştirebilecek. Örnek olarak sensörler sayesinde acil durumda fren yapabilecek. Maillerinizi bu sistem sayesinde görebileceksiniz. Bu sistem yerli otomobili bir yürüyen bilgisayar haline getirecek.

Servis Ağı: Açıklamalara göre servis hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için altyapı çalışmalarına başlandı.

Yerli Otomobil Hangi Yıl Çıkacak?

Yerli otomobil 2018 Haziran’da lansmana 2019 yılının son dönemlerinde ise seri üretime geçileceği bilgisini dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından açıkladı. Tabi kide bu tarih Fikri Işık tarafından bir hedef olarak açıklandı. Yerli otomobil ne zaman çıkacak sorusuna Fikri ışık tarafından 2019 yılı bir hedef olarak açıklandı. Yerli otomobilin açıklanan tarihten önce ya da sonra çıkarılması mümkündür. Aracın tüm arazi şartlarında her türlü iklim koşullarında test edildiği açıklandı.

Yerli otomobil konusunda merak edilen konulardan biriside yerli otomobilin fiyatıdır. Resmi ağızdan fiyat hakkında net bir açıklama olmamıştır. Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık fiyatın rekabetçi düzeyde olacağını vurgulamıştır. Yerli otomobilden beklentilerde bu yöndedir. Yurt dışından gelen araçlara eklenen vergileri düşündüğümüz zaman yerli otomobilin muadillerine göre uygun bir fiyata piyasaya sürüleceğini söyleyebilir. Yani daha doğru bir ifadeyle ucuz ama kaliteli bir araba olacak. Söylentilerde fiyatların bu yönde uygun olacağıdır.

Yerli otomobilde tüm yeni teknolojilerin kullanılması hedeflenmektedir. Bir arabanın çağımızdaki teknolojilerden geride kalması demek artık demode olması demektir. Bu araç özellikleri sayesinde kullananları kendisine bağlayacaktır. Belki de zamanla bir efsane kasa, efsane araba ortaya çıkacaktır.

“Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak? Kaç Gün Kaldı?” üzerine 9 yorum

  1. Bir Dost says:
  2. Müjdat says:
  3. Anonim says:
  4. Erkan says:
  5. gurbetci says:
  6. Yorumum kalsın burda says:
  7. suskun44 says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.