Yeşil Kahve Zayıflatırmı Nedir ve Nasıl Kullanılır

Yeşil Kahve Zayıflatırmı Nedir ve Nasıl Kullanılır, son ayların mucize buluşu olarak gösterilen şey aslında tanıdık bir madde olan kahve.

Ancak ülkemizde bulunan kahvelerden biraz farklı bir kahve “yeşil kahve” ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde Yaşayan ve tüm dünyada oldukça ünlü olan DR.Öz tarafından bulunan ve medyaya açıklanan bu mucize çözüm nedir, nasıl kullanmalıyız ve en önemlisi bu yeşil kahve nasıl zayıflatır onları sizlere anlatacagız.

Yeşil Kahvenin Normal Kahveye Göre Farkları ;

 1. İçerdiği Antitoksidan maddeler normal kahveye oranla daha fazladır. (Bu durum yeşil kahvenin normal kahveye oranla PH olarak daha yüksek değere sahip olmasını sağlar. Vücut Asit dengesinin sağlanmasının zayıflamaya katkı sağladıgı bilinmektedir. Bu sebeple normal kahveye göre daha etkili olacaktır.)
 2. İçerdiği Vitamin ve Minerallar Daha Fazladır . (Kavrulmamış ürün olmasının bir diğer sonucuda içeridği tüm minerallerin korunuyor olmasıdır)
 3. Klorojenik İçeriği Yüksektir. ( Klorojenik asit, birçok uzman tarafından onaylanan bir yağ yakıcı bileşik türüdür. Normal kahveye oranla %50 daha fazla klorojenik barındıran yeşil kahve yağ yakımını hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Yeşil Kahve Kilo Verdirir mi sorusuna cevap olarak sadece bu madde bile yeterli olacaktır.
 4. Tamamen Doğal ; (Ham ve işlem görmemiş bir madde olması sebebi ile tamamen doğal bir üründür.)
 5. Yeşil Kahve Gerçekten Zayıflatır mı?

 Yeşil Kahve Kullananların Yorumları

Oldukça Olumlu Yazımızın En Altında Yorumlardan da Bahsedilecektir. Kaloritakip kullanıcılarından aldıgımız geri dönüşler olumlu. Birçok kişi ayda 1 kilo kadar fayda sağladıgını belirtiyor. Aşağıda Nasıl ve hangi yöntemle tüketildiğini Açıklayan kullanıcılarımızın yorumlarına göz atın.

Yeşil Kahve Zayıflatır mı?

Yeşil kahve ile zayıflama Yukarı belirtilen maddelereden de anlaşılacağı üzere yeşil kahve tüketimi zayıfamanıza yüzde yüz katkı sağlayacaktır diyebiliriz. Fakat Tek başına kahve tüketimi zayıflamanızı sağlamaz diye düşünüyorum. Bu konuda birçok kaynakta normal yeme alışkanlıklarınızı devam ettirseniz dahi sadece yeşşil kahve içerek zayıflayabileceğinizden söz ediliyor. Kaloritakip editörleri olarak bu düşüncenin sorgulanabilir bir düşünce oldugunun düşünüyoruz. Sadece zayıflamanıza yardımcı bir yöntem olarak değerlendirmenizi öneriyoruz.

Genel olarak kahve içmenin zayıflattıgı yönünde birçok uzmandan yorumlar gelmekte. Fakat kahve tüketimi ülkemizde sade şekilde değil de krema, süt şeker gibi ek maddeler ile birlikte oldugundan diyet yapanlar için kahve içmek genel alışkanlıklar sebebi ile diyetisyenler tarafından önerilmiyor. Yeşil kahve sade olarak tüketildiğinden bu durum burada geçerli değil.

Yeşil kahve’nin normal kahveden farkı kavrulmamış oldugu için içinde bulunan çogu maddenin özelliklerinin aktif olarak korunması diyebiliriz.

Yeşil Kahve Nedir

Yeşil Kahve isminden de anlaşılacağı üzere kahvenin ham ve dalından toplanmış haline verilen isim. Türkiyede kahveyi genelde ham olarak bulmak oldukça zordur. Kahve çekirlekleri bir ön işlemden geçirilerek ithal edilir. Kahvenin özelliğini belirleyen şey de bu geçirdiği işlemler sonucu ortaya çıkar.

Buna tanıdık bir şeyden örnek verelim. Herkezin bildiği ve kullandıgı yeşil çay da ham madde olarak kahve ile aynı özelliklere sahiptir. İşlendiğide normal kahveye dönüşür ama hammddesi aynıdır. Yeşil kahveye de bu yönden bakarsak tam olarak ne oldugunu daha iyi anlayabiliriz.

Yeşil Kahve Nasıl Kullanılır.

Yeşil Kahve Nasıl İçilir Sorusu editörlerimize en çok sorulan sorular arasında 2016 yılı itibari ile en popüler soru haline geldi. Bizde Sizler için en etkili ve pratik olarak bu mucezi yeşil kahve çekirdeğini nasıl kullanmanız gerektiğini söyleyceğiz.

 • Hazırlamada kullanılan kahve çekirdeği öğütülmemiş ve kavrulmamış olması gerekir.
 • Cezveye Kahve çekirdekleri konularak istenilen fincan adeti kadar su eklenir.
 • Daha sonra pişirilerek tanelerinden arındırılır
 • Şekersiz ve katkısız olarak içilir.
 • Tadı kahveyi anımsatsa dahi gerçek tadı kahve ike aynı değildir. Daha çok bitkisel Çaylara benzer.
 • Günde 1 Fincandan sık tüketilmemesi önerilir.
 • Hamileler, Kronik rahatsızlıkları olanlar, Yaşı küçük bireyler ile herhangi bir sağlık engeli bulunanlara önerilmez.

Öncelikle Dikkat!!

Piyasada yeşil kahve popüler olması ile beraber  sahte ürünlerde ucuz fiyatlara satılmaya başlandı. Sizlere konumuza başlamadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları söyleyeceğiz. Öncelikle Yeşil kahvenin piyasa fiyatı ortalama olarak kilogram olarak 30 Türk Lirası civarında. Bundan daha ucuza satılan kahveleri alırken dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca her yeşil kahve orjinal olmayabilir. Ham olan kahvenin gıda boyası kullanarak yeşilleştirilmesi de söz konusu.

 Yeşil Kahve Kullananların Yorumları
Sitemize Gelen Yorumların İstatisliği Aşağıdadır
 • Olumlu Geri Dönüş Bildiren Kullanıcı Sayısı :884
 • Olumsuz Geri Dönüş Bildiren Kullanıcı Sayısı : 110

Aşağıdaki Yorum kısmına kullanıcı deneyimlerinizi ve yeşil kahve yorumları yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı