Yeşil Kahvenin Faydaları ve Zararları Nelerdir

Yeşil Kahvenin Faydaları ve Zararları Nelerdir, Yeşil kahve Faydaları ve zararları yönünden normal filtre kahve ile benzerlik gösterse de bazı özellikleri genel kanılardan çok daha farklı.

Aşağıda yeşil kahve çekirdeğinin faydaları ve zararlarını maddeler halinde bulabilirsiniz.

Yeşil Kahve çekirdeği Genel olarak kullanımı oldukça düşük ve ülkemizde yaygın olmayan bir tür kahve çeşidi. Bu sebeple uzmanlar daha tespit edilemeyen zararları da olabileceğini belirtiyorlar. Bu durum da kullanıcıların aklında Bulunması gereken bir durumdur.

Öncelikle Yeşil Kahve Çekirdeği Nerede Satılır? Nerede Bulabilirim.

Yeşil Kahve Nerede Bulunur ve Yeşil Kahve Fiyatları konusunda editörlerimize oldukça fazla soru gelmekte . Bu sebeple fayda ve zarar konusuna başlamadan önce sizlere bu konuda kısa bir bilgi vermek istedim.

Yeşil kahvenin bir numaralı satış yeri sanal ortam yani internettir. İkincil olarak aktarlarda, baharat çarşılarında ve büyük ve bol çeşit barındıran büyük marketlerde bulabilirsiniz. Ayrıca yeşil kahve satan yerler arasında Büyük kuru yemiş mağzaları da gösterilebilir.

Yeşil Kahvenin Faydaları

Maddeler Halinde Aşağıdadır. Ayrıca You tube Kanallarından Seçilen Kısa Bir Video İle Bilgi Edinebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=tWz7QT3Ghy8

 • Yeşil kahvenin kan şekeri düzenleyici bir etkisi mevcuttur. Bu sayede şeker hastaları da rahatlıkla tüketebilir. Şeker hastalarına iyi geldiğine yönelik bir söylenti var fakat yine de bu gibi yeni ürünleri tüketmeden önce şeker hastalığınız var ise doktorunuza sormanızda fayda var.
 • İçeriğindeki kafein normal kahvede olduğu gibi fazladır. Bu özelliği enerji verir ve yorgunluğu gidericidir.
 • Yeşil Kahvenin İçerdiği Klorojenik asit , bir seviyede yağ yakımını hızlandırıcı etkisi olduğu doktor Mehmet Öz tarafından açıklanmıştır. Diyet Yapanlar için en önemli özelliği budur. Yağ yakımını ve kalori harcanmasın arttıran özelliği sayesinde diyet yapanlar için hızlandırıcı etki gösterdiği söylenebilir.
 • Vücut metabolizmasını hızlandırmaya yardımcı olur. Bu sayede daha hızlı kilo verebilir yada verdiğiniz kilolarını koruyabilirsiniz.
 • Yeşil Kahve Çekirdeği Bol Miktarda antioksidan İçerir. Bu sayede hücre ve molekül seviyesinde canlılık ve sağlık açısından olumlu etkiye sahiptir.
 • Yeşil Çekirdekte bulunan antioksidanlar, iyi huylu kolesterolü yükseltir aynı zamanda kötü huylu kolesterolü kontrol altında tutmanıza yardımcı olur
 • Kalp-damar sağlığı açısından yararlı olduğu bilinmektedir.
 • Yeşil Kahve İçmenin Bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenmektedir.
 • Normal kavrulmuş kahvede olduğu gibi enerji seviyesini yükseltir. Vücuda dinçlik katar
 • Beyin ve sinir ağını uyarıcı özelliği vardır. Bu özellikle normal kahve ile aynı özelliktedir.

Yeşil Kahve Çekirdeğinin Zararları

Yeşil kahve ile Zayıflamanın Zararları olabileceğini söylemiştik. Bu yöntem ile zayıflamayı düşünenler aşağıdaki zararlarını dikkatlice okumalı ve bu maddelere dikkat etmelidir. Ayrıca İnternette dolanan Yeşil kahve diyetleri diye servis edilen birçok liste sağlığınız için uygun olmayabilir. En iyi zayıflama yöntemi doktor onayı ve kontrolü ile yapılan diyet ile mümkündür. Sizlere de tavsiyemiz bir diyete başlamadan önce aile hekiminizden yada polikliniklerde ücretsiz olarak hizmet veren diyetisyen hekimlerden yardım almanızdır.

 • Normal Kahve‘nin zararlı yönleri bu çeşit içinde geçerlidir.
 • Özellikle fazla tüketimi önerilmez. Fazla tüketimi kalp ritminde artışa neden olacağı için zayıf vücutlarda ölümle bile sonuçlanabilir. Bu sebeple Tüketim miktarınızda fazlaya kaçmamanız önemlidir.
 • Yeşil kahve Uykusuzluk sorunu ortaya çıkarabilir. İçerdiği Enerji veren maddeler sebebi ile uykusuzluğun yanı sıra uyku bozukluğu da doğurabilir. Bu gibi etki görüldüğünde acilen yeşil kahve tüketimini bırakmanız önerilir.
 • Hamileler ve Hamilelik şüphesi olanlar için kesinlikle önerilmez. Bu tür çaylar cenin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.
 • Böbrek Hastası olanlar için önerilmez.
 • Herhangi bir kronik rahatsızlığı yada sürekli maruz kalınan bir sağlık sorununuz var ise kesinlikle doktora danışmalısınız. Doktor tavsiyesi olmadan tüketimi kesinlikle sakıncalıdır ve tavsiye edilmez.
 • Sinirlilik hali genelde içtiğimiz bir maddeye bağlı değil gibi görünür. Fakat durum sanıldığı gibi olmayabilir. Yeşil Kahve tüketiminin sinirlilik hali ortaya çıkardığını unutmayın.
 • Huzursuzluk Bir fazla tüketim yan etkisidir . Fazla tüketimden kaçınmalıdır.
 • Yine Fazla Tüketime bağlı olarak mide bulantısı gibi yan etkiler görülebilmektedir.
 • Mide Bulantısının ileri seviyesi olarak kusma görülebilir fakat Mide bulantısına oranla daha nadir görülür.
 • Yeşil kahve tüketimi sonrası baş ağrısı şikayetleri gelişebilmektedir. Bu gibi durumlarda kahve tüketiminin sınırlandırılması hatta bırakılması önerilir.
 • Bazı Sahte Yada Sağlıksız ürünlerin tüketilmesi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Aşağıda detaylı olarak açıklayacağımız taklit ürün sorunu yaşamamak için önerileri mutlaka okuyunuz. Önerilerin Tümü Aşağıdadır.

Yeşil Kahve (Dikkat Edilmesi Gerekenler)

Yeşil kahve Türkiye’de yaygın kullanım alanı olan bir içecek değildir. Kafeler de Menülerde henüz yerini almadı, yada evlerimizin dolaplarında. Bu sebeple hem bulunması zor hem de bulunduğunda gerçekten ne kadar orijinal bir gıda tespit etmesi daha da zor bir maddedir.

Sizlere tavsiyemiz yeşil kahve satılan yerler’de Yeşil kahve Çekirdeği Fiyatı 30 Tl altında olan kahve çekirdeklerini almayın yada iyi bir kontrol edin. Bir de bilindik web siteleri yada ünlü ve kaliteli malzemeler satan yerlerden bu ürünü temin etmenizde fayda var. Aksi halde gıda teröristleri tarafından sağlığınız bozulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı