2018 YGS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

2018 YGS Başvurularına Kaç Gün Kaldı?

YGS Başvuru Başlama Tarihi: 4 Ocak 2018 Perşembe başlayıp 18 Ocak 2018 Çarşamba günü bitecektir. (Tahmini Tarihtir.)

YGS için Altın Tavsiyeler

Hayat, gerçekten çok zorlu bir süreçten geçiriyor bizleri .Her ne kadar kimimiz buna alışık olsak bile kimimiz hazırlıksız yakalanıyor ve maalesef kendimize bir yer edinemiyoruz. Hayatımızın en önemli aşamalarından bir tanesini neler oluşturuyor dediğimiz zaman, elbette çoğu kişi en azından şimdilerde sınavlara hazırlanan kişiler, sınav diyecekler. Gerçekten de hayatımızın en büyük sıkıntılarından bir tanesini o dönemlerde çekiyor ve aynı zamanda en güzel de o dönemleri yaşıyoruz. Bizler hayattan beklentisi olacak şekilde yaşıyor ve hayallerimize koşar adım gidiyoruz. Ama yine de bir yerlerde tıkılı kalıyor ve yine de kendimizi zor bir hal kurtararak devam ediyoruz bu maratona.

Hayatın ne kadar zorlu bir süreç olduğundan bahsetmek zaten çoğu zaman gereksiz, çünkü içinde yaşadığımız hayatı bilmeden geçirdiğimiz bir an bile olmuyor. Ama yine de kendi telaffuz edip dile dökemediğimiz şeyleri bir şekilde başkasından duyunca biraz buruk biraz da sevinçli olabiliyoruz ki özellikle sınav konuları gibi. 2018 YGS Sınavından bahsedeceğiz biraz sizlere, daha sonra da başvuru tarihi hakkında bir kaç bilgi vereceğiz. YGS, hayatınızda ki en önemli dönüm noktasının oluşturduğu bir sınav sistemidir. Eğer bir senenizi ona harcarsanız, tüm ömrünüz boyunca bunun emeğini görebilirsiniz. Üniversite her insanın hayallerini süsleyen bir okuldur ve bu okula gitmek isteyen birçok öğrenci var, kimisi çok başarılı kimisi çok başarısız ama binler var ve hatta milyonlar. Sizlerin bir farkı olması gerekiyor bu sınavda, kiminiz Türkçe kiminiz ise Matematik yapmak ve bu sayede fark yaratmak zorundasınız eğer bunu yapamazsanız, şimdiden başarısızlığınızı kutlayabilirsiniz.

2018 YGS Sınavı Zormu Olacak?

Aslına bakarsanız dediğimiz üzere, hayatınızın sonu değil bu sınav, önünüzde ikinci bir aşama olan LYS duruyor kapı gibi ki hatta LYS sizi çok daha zorlayacak bir sınav şimdiden haberiniz olsun. Ama odak noktanız şu an için YGS olmalı ki ne kadar başarılı olabildiğinizi ve aynı zamanda da ne kadar istekli olduğunuzu kendi gözleriniz ile görün. YGS için uzun zaman önce çalışmaya başlamış olmanız gerekiyor ve elbette halletmeniz gereken birçok konuyu da burada pas geçmemek lazım. Öncelikle bir program dahilinde çalışmanız gerekiyor ki ne zaman ne kadar soru çözdüğünüzü ve hangi konuları bitirip hangi konularda eksik kaldığınızı görebilesiniz. Zaten bu programı oluşturduktan ve gerçekten çalışmaya başladıktan sonra, kendinize güveniniz tazeleniyor özellikle de denemelerde başardığınız ve her deneme de yükselerek giden netleriniz, sizi daha da mutlu ediyor.ygs başvuruları ne zaman başlıyor, ygs başvuruları ne zaman başlayacak kacgun.com

YGS’ye başlarken en büyük etken Türkçe ve Matematiktir. Türkçe için yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi kesinlikle bol bol paragraf sorusu çözmek ki dil bilgisi de elden gitmiyor ve aynı zamanda bol bol kitap okumanız gerekiyor. Daha sonra Matematik için ise, bence matematik bir yazın konusu olabilir rahatlıkla. Eğer sizlerde bu yaz bir YGS-LYS öğrencisi iseniz, şimdiden Matematiği halletmiş olun ki çok rahat edebilesiniz.Buna inanın ki, çoğu kişinin dilinden düşürmediği bir detaydır. Diğer dersler için ise programlamak veya detaylandırmak tamamen size kalmış bir durum. Nasıl çalışabiliyorsanız öyle çalışın ki bu Türkçe ve Matematik içinde geçerli, yeter ki programlı çalışın. İnanın ki planlı ve düzenli çalışmak başarının arkasına saklanmış en büyük sırlardan bir tanesidir.

2018 YGS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Pekala bu kadar irdeledik YGS hakkında tüyolar verdik, o halde YGS 2018 tercihleri ne zaman başlıyor? Bu sorunun cevabı ise;  4 Ocak 2018. Bu tarihte başlayacak olan tercihler 18 Ocak’a kadar sürecektir. Başvuru dönemleri boyunca gerek internetten gerek ise de okullardan, bu konular hakkında yardım alınabilecektir.

Ygs ne zaman konumuza gitmek için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı