2019 TYT Kaç Gün Kaldı, Geri Sayım Sayacı

2019 tyt ne zaman? 2019 tyt kaç gün kaldı gibi sorular sorulmaktadır. Milyonlarca lise öğrencisinin ve üniversite kazanmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının girmesi gereken üniversiteye giriş için ilk adım niteliğinde olan TYT ( Temel Yeterlilik Testi ), sınava girecek herkesi ilgilendirmektedir.

2019 TYT Ne Zaman?

TYT ne zaman ? TYT kaç gün kaldı ? gibi soruların bolca arama motorlarında aratıldığı şu günlerde, bu soruya açıkca cevap vermek en yerinde ve en doğru karar olacaktır. TYT ne zaman ? sorusuna kesin bir tarihle cevap vermek gerekirse, 2019 TYT, 22 Haziran 2019 tarihinde, günlerden Pazar günü saat 10:15’da gerçekleştirilecektir. TYT kaç gün kaldı ? sorusuna ise kacgun.com olarak aşağıya koyduğumuz geri sayım aracına bakarak cevap bulabilirsiniz. Sınavın kaç dakika süreceği hakkındaki en çok soruların soru tipi : 2019 TYT kaç dakika sürecek ? sorusudur. Bu soruya en net ve kesin cevap ise, TYT’nin 135 dakika süreceğidir. Bu şartlarda 120 soru sorulacak.

Birçok öğrencinin ve vatandaşın hayatlarında büyük bir etki yaratacak TYT ile alakalı merak edilen sorulara cevap vermek, TYT ile ilgili güncel gelişmelerden merak eden herkesi haberdar etmek, TYT’ye girecek herkes için ilaç niteliğinde bir faaliyet olacaktır. TYT ne zaman ? sorusuna verdiğimiz kesin cevap ile birlikte diğer merak edilen soruları cevaplandırabiliriz.

2019 TYT Kaç Gün Kaldı?

2019 TYT Ne Zaman : 22 Haziran 2019 

2019- TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak: TIKLAYIN

ÖSYM Tarafından ilk defa olarak TYT sınavı için sınav kurallarının anlatıldığı bir animasyon film yapıldı. Animasyon filmi izlemek için . Aşağıdaki linke tıklayınız.

Ayrıca sevgili öğrenciler TYT 2019 Sınav giriş yerleri açıklandı. Giriş yerleriniz öğrenmek için aşağıya tıklayınız.

TYT 2019 sınavı milyonlarca öğrencinin hayallerini süsleyen, milyonlarca öğrencinin de kabusu olmuş bir sınavdır. Bize göre bu sınava bir kabus gibi bakmak yerine bu sınavı kabullenmek gerekiyor. Bu sınav bizim geleceğimiz. Bu sınavı bir sene kazanamazsak tanışacağımız insanlar, evleneceğimiz insan, alacağımız araba, yaşayacağımız yer yani kısaca hayatımızın çizgisini baştan sona değiştirmiş olacak. Daha önceki TYT sınavı birincisinin tüm eğitim masraflarını kayıtlı olduğu belediye üstlenmiş. Derece yapmanın bu avantajı var. Bir çok yerden burs gelmesiyle beraber üniversite eğitiminizi bedavaya getirmeniz mümkün olacaktır. O yüzden Tyt ne zaman olursa olsun, TYT’ye 20 gün kalsa bile Tyt kaç gün kaldı diye düşünmek yerine TYT çalışmayı bırakmayın. TYT sınavında süreyi yani zamanı iyi kullanmak sınavdaki başarınıza büyük bir etkendir.

Sınav zamanını daha önce yaptığınız denemelerle ayarlayabilirsiniz. Tabi sınavla deneme sınavı zaman olarak tamamen uyuşamayabilir ama sizin için güzel bir prova olur. Hatta imkanınız varsa sınav salonunuzu önceden görüp hatta sınav sıranızda test çözme imkanınız varsa kesinlikle bunu yapın. Sınava motivasyon olarak hazır olmanızı salon korkusunu üzerinizden atmanızı sağlayacaktır. Bu yazımız da tyt 2019, tyt kaç gün kaldı, tyt ne zaman, tyt sayaç, tyt sayacı, tyt geri sayım, üniversite sınavı ne zaman gibi konularda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Başlığımızı sürekli güncel tutarak sınavın zamanıyla alakalı olan bilgileri hemen sayaca işleyeceğiz.

2019 TYT yeni kimlik kartıyla (Çipli Kimlik Kartı)’ mı girilecek ?

2019 Ocak ayından itibaren aktif olan Türkiye Cumhuriyeti yeni çipli kimlik kartlarıyla TYT’ye girilmesi zorunlu değildir. ÖSYM ( Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından yapılan resmi açıklamada merak edilen bu soruya cevap verilmiş ve öğrencilerin kimlik kartıyla alakalı kafa karışıklığı bu açıklama ile giderilmiştir. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, 2019 Ocak ayında aktifleşen yeni kimlik kartlarının sınava girerken kullanılmasının zorunlu olmadığı açık bir dille vurgulanmıştır.

tyt geri sayım

2019 TYT gerekli belgeler nelerdir ? 2019 TYT hangi belgeler gerekiyor ?

TYT gerekli belgeler nelerdir ? veya TYT hangi belgeler gerekiyor ? gibi çeşitli formatlarda olan sorular mevcuttur. Bu sorulara maddeler halinde cevap vermek gerekirse, aday öğrencinin sınava girerken yanında bulundurması gerekenler :

 • 2019 TYT sınava giriş belgesi : Sınava girecek aday, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, T.C kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile sınava giriş belgesi çıkartmalıdır. Sınav giriş belgesinin, sınava girerken sınava girecek adayın yanında bulundurması zorunludur. Sınav giriş belgesinde aday fotoğrafı, adayın sınava gireceği okul, bina, sınıf, sıra, sınav saati gibi bilgiler yer almaktadır.
 • Nüfus Cüzdanı veya Pasaport : Sınava girecek olan aday, sınava girerken sınav giriş belgesinin yanında süresi geçerli olan pasaport veya fotoğrafı 6 ayı doldurmamış nüfus cüzdanı bulundurmalıdır. Aksi takdirde sınava girmesi, sınav salonuna alınması imkansızdır. Alınsa bile gözetmen öğretmenin kontrolleri yaparken durumu fark etmesi üzerine sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Bu yüzden çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

2019 TYT gerekli belgeler nelerdir ? veya 2019 TYT hangi belgeler gerekiyor ? sorularına da maddeler halinde net bir cevap verdikten sonra, bir diğer merak edilen soruya cevap vermek, yerinde olacaktır.

2019 TYT açık uçlu sorular olacak mı ?

ÖSYM, yaptığı yeni açıklamalar ile sınavlarda açık uçlu soruların sorulacağını belirtmişti. Ancak Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi, açık uçlu soruları TYT’de değil TYT’de soracağını açıklamasında belirtmişti. Bu sebepten dolayı TYT açık uçlu sorular olacak mı ? sorusuna verilecek cevap olumsuz olacaktır.

Güncelleme: 7.10.2018

Bir önceki yazımız olan LGS Kaç Gün Kaldı? LGS Ne Zaman? LGS Sayacı (2019) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,40. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1930 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Ümit can dedi ki:

  sON 229 GÜN 2 AYDIR HAZIRLANIYORUM İNŞALLAH BİR İŞE YARAR

 2. Can Yılmaz dedi ki:

  ygs hazırlıklarına başladık anca :)

 3. Ercan dedi ki:

  Şimdiden Çalışıyorum Hayırlısı olsun

 4. eslem dedi ki:

  Son 230 ve hic calismadim :’)

  1. mamo dedi ki:

   iyi ki çalışmadın çalışsaydın kim bilir kaç gün kalırdı

 5. Abdullah Akgül dedi ki:

  mükemmel site olmuş daha zaman varmış takılalım :)

 6. oyuncu dedi ki:

  çok iyi bir site ne kadar strese soksada :)

 7. Ahmet Sar dedi ki:

  sabırsızlıkla bekliyorum iyi çalışacam

 8. Ayşenur dedi ki:

  Allah yardımcımız olsun arkadaşlar. Sistemli ve çok çalışmaya devam. Hedef 400

 9. Kerem dedi ki:

  TM veya MF öğrencilerinin bu maratona sıkı bir şekilde çalışması gerekiyor.Özellikle Matematik dersine özel ilgi gerekiyor.Bunun için sınava daha çok var demeden şimdiden başlamanız sizin yararınıza olacaktır.Böylelikle konular üst üste binmeden, sindirerek öğreneceksiniz.Bunun avantajını ve faydasını sınav esnasında göreceksiniz ve çalışınca isteklerinize bir adım daha yaklaşacaksınız.

  Aklınızda ön yargı varsa, yapamam kaygısı varsa bunları silin, hiçbir şey imkansız değildir, siz yeterki isteyin.Şu sözde kulağımıza küpe olmalı: ” Güçlü İnsan Kendi Kendini Yenen İnsandır.”

  Tüm çalışmalarınızda başarılı olmanızı diliyorum.Allah Yardımcınız Olsun…

 10. Anonim dedi ki:

  235

 11. papatya dedi ki:

  236 gün ve devam ediyor arkadaşlar!!
  AMA MORAL BOZMAK YOK!!!

 12. Bedran dedi ki:

  237 gün

 13. Anonim dedi ki:

  247 gün :D

 14. omer dedi ki:

  InsAllah 310 ve ustu alirim nolur yarabbim

 15. Emre dedi ki:

  Azim Sabır Dua Allah’ a Tevekkül Edicek Yüzümüz Olmalı ALLAH VAR GAM YOK hergün bir önceki gnden daha hırslı olmak grek umudunu kaybetme hedef 300-350 bismillah gercekten gönül verip calısan Gardaslarım Allah yrdımcımız Olsun AMin…

 16. Yiğit dedi ki:

  Nasılsa dahaa çoooooook var diyip salmamalı insan.. lise son zordu cidden

 17. Enver dedi ki:

  Hedef 300 puan ve üstü

 18. Bünyamin dedi ki:

  Şimdiden zorlu günler bizleri bekliyor her ne kadar zaman uzun gözüksede göz açıp kapayınca biter.

 19. ibrahim dedi ki:

  yetişir yetişir 300 güne sistemli çalışırsan yetişir hergün her dersten 1 konu bitirmen lzım buda her gün 7 8 saat ders çalışmak demek oda imkansız değil hayalleriniz varsa bazı şeyleri feda etmeniz gerekir

 20. Ahmet dedi ki:

  Dahaaa çooook var ama şimdiden çalışmaya başlamak gerek sonra sıkışıveriyor

 21. yakup dedi ki:

  316 gün var her güne bir konu işlesem anca biter :)

  1. Eyüp dedi ki:

   Benim 3. yılım