Kapat

2018 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
Anasayfa
Ne Zaman 2018 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
ygs sonuclari ne zaman aciklanacak

2018 YGS Sonuçlarının Açıklanmasına Kaç Gün Kaldı?


YGS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 28 Mart 2017 Çarşamba (Tahmini Tarihtir.)

2018 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2018 YGS’ye sayılı günler kalırken herkes ne zaman başvuru yapılacağını ne zaman sınava girileceğini ve ne zaman sonuçların açıklanacağını merak ediyor. Başvuru tarihleri hakkında gerekilen bilgiyi vermiştik YGS sınavının da sonuçlarının da 28 Mart yani, sınavdan bir hafta sonra açıklanacağını ÖSYM sınav takvimi ile açıkladı. Bu tarih ÖSYM 2018 yılı sınav takvimi açıklanınca kesinleşecek. Bu süreç içerisinde oldukça önemli dakikalar geçireceğinizi söyleyebiliriz. En azından YGS sınavına girip çıktıktan sonra, çok zorlu bir süreç ki hatta YGS sınavından çok daha sıkıntılı bir evre sizleri karşılayacak ve elbette o da LYS olacak.

YGS için Tavsiyeler

ygs sonuclari ne zaman aciklanacakHayat, gerçekten bir sınavdan ibarettir. Özellikle de küçük yaşlardan beri hayatımızın bir sınav döngüsü içerisinde olmasından eminim ki hepimiz çok sıkıldık ama gerek gelecek adına hayallerimiz için olsun gerek ise de geleceğimizi planlamak adına olsun birçok faktör etkili oluyor bu aşamada. Bu bakımdan dolayı da hayatımızın her aşamasında bir sınavdan geçiyor oluyoruz. En büyük sınavlarımızdan bir tanesi liseye geçerken oluyor, aslına bakarsanız bu bizim ilk zorlu sınav sürecimizi kapsıyor ve henüz yolun yarısında bile değilken yoruluyoruz. Ama yine de üniversite sınavı kadar zorlu bir süreç olmadığını söyleyebiliriz, çünkü lise sınavlarında olduğu zaman en azından bir liseye yerleşme fırsatınız oluyor ama üniversite de boşta kalma ihtimaliniz çok yüksek. Yine de kendinizi bu konu hakkında sıkmamalısınız.

LYS sizlerin de çok iyi bildiği üzere, YGS’den çok daha zorlu bir süreci kapsıyor. Gerek YGS’ye nazaran daha zorlayıcı olması gerek ise de aralarında çok vakit olmaması sizi daha fazla strese sokacaktır. Ama yine de kendinizi biraz dizginleyecek ve bu stresin üzerinden geleceksiniz. Herkesin kafasında aynı soru işaretleri yer alacak; yerleşebilecek miyim, nereye yerleşeceğim veya istediğim okul tutacak mı? Her zaman için bu sorular kafanızda bir yer edecek ve uzun zaman kurtulamayacaksınız en azından sonuçlar açıklanana kadar.

Sonuçlar açıklandıktan sonra ki aşamada çok stresli, çünkü tercih dönemine gireceksiniz. Her ne kadar daha mezun olmamışlar, yani lise son öğrencileri tercih döneminin farkında olmasalar bile, inanın ki sınav sonuçlarını beklemek çok daha az stresli oluyor. Tercih listesi oluşturmak gerçekten çok sıkıntılı bir evredir. Oldukça titiz olmalıdır ve dikkatli yapılmalıdır. Eğer sizlerin istediği bir okul varsa yine de sonradan pişman olmamak adına bu okullar en başa yazılmalıdır. Tabi bu herkese göre değişebilen bir sistemdir.

YGS oldukça stresli bir süreç şeklinde karşılayacaktır sizleri. Bu bakımdan dolayı da çok önceden başlamanız sizlerin avantajına olacaktır. En azından daha önceden konular hakkında bilginiz olmalıdır ki yabancı kalmayasınız. Bu yüzden çevrenizden de yardım alabilirsiniz veya dershane sistemli okullara da gidebilirsiniz. Her ne kadar şimdi gözünüzü korkutan bir sistem gibi gözükse de, ilerleyen zamanlarda ne kadar işinize yaradığını göreceksiniz.

Gelecek adına bir plan yapmalısınız eğer gerçekten geleceğinizi güzel planlamak ve geçirmek istiyorsanız, bu tarz sınavların hayatınızda ne kadar etkili olduğunun bilincine varmalısınız. Bu sadece sınavlar için geçerli bir durum olmayabilir, hayatınızı her zaman için düzenli ve aynı zamanda planlı yaşamalısınız ki bu size oluşan sorunlar karşısında daha sakin ve daha mantıklı kararlar verme yetisi kazandıracaktır. Gerek yatış saatleriniz gerek ise de kalkış saatleriniz planlı olursa, çok daha verimli bir gün geçirebilirsiniz. Bu sayede de tüm gününüzü etkin kullanabilirsiniz. Her ne kadar geç saatlere kadar ders çalışsanız bile, beyin bir süre sonra kendini kapatacak ve sadece uykuyu düşünecektir. Buna engel olmak için ise; düzenli saatleriniz olmalıdır ki çok daha dinç ders çalışabilesiniz.

YGS ne zaman konusu için linke tıklayınız: Ygs ne zaman

YGS başvuru tarihleri için linke tıklayınızYgs başvuruları ne zaman başlayacak

“2018 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?” üzerine 5 yorum

  1. Anonim says:
  2. lys ygs bukuyoruz says:
  3. aysima says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.