Yılbaşı Tatili Kaç Gün? 2022

2022 yılında yılbaşı tatili yani yeni yıla girilmesiyle resmi olarak 2 gün tatil ilan edilir. Bu sene 1 Ocak 2022 tarihi Cumartesi gününe denk gelmektedir. Çarşamba gününe denk geldiği için yılbaşı tatilinden milyonlarca memur yararlanacaktır. MEB personeli, öğretmenler, memurlar yılbaşı tatilinden yararlanabileceklerdir.

1 Ocak 2022 Yılbaşı tatili 2 gündür.

İlginizi çekebilir: Yılbaşına kaç gün kaldı

Önceki Yılbaşı Tatilleri

Yakın bir tarih 2021 yılında 1 Ocak Çarşamba gününe denk gelmişti. Yani resmi olarak yılbaşı tatili Pazar günüydü. Ama 1 Ocak 2022 yani Cumartesi günü resmi tatil ilan edildi. Bu şekilde 2022 yılında hafta sonu birleştirilerek memurlar, öğretmenler, banka çalışanları, Ptt çalışanları 2 günlük tatil yapmış oldu. Yılbaşı tatili kaç gün önceden resmi olarak belli ama tatilin uzayıp uzamadığı Bakanlık tarafından daha sonra açıklanmaktadır. Ama 2022 yılında tatil Cumartesi gününe denk geldiği için sadece Pazar günü görevli olan kamu personelleri bu tatilden faydalanacak.Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

1 Ocak Okullar Tatil mi?

1 Ocak yılbaşı tatilinde okullar resmi olarak 1 gün tatildir. Bu sene 1 Ocak yeni yıl tatili Cumartesi gününe denk geldiği için okullar bu tatilden yararlanabileceklerdir 2 gün tatil olacaklardır. Önceki senelerde öğrenciler, öğretmenler, müdürler tüm Milli Eğitim Bakanlığı personeli bu tatilden yararlanamamıştı.

Yılbaşı Tatilinde Bankalar Açık mı?

Yılbaşı tatillerinde bankalar kapalıdır. Banka ile alakalı işleri olan okuyucularımızın banka ile ilgili iş ve işlemlerini daha önceden yaptırmalarını mağduriyet yaşamamaları için tavsiye ederiz. Yılbaşı tatili 2022 yılında Cumartesi gününe denk geldiği için bankalar hafta sonu tatilinde zaten kapalıdır.

Ptt, Kargo Şirketleri Yılbaşı Tatilinde Açık mı?

Yılbaşı tatili Ptt ve kargo şirketlerini kapsamaktadır. Kargo şirketleri ve ptt yılbaşı tatilinde kapalıdır ve kargo dağıtımı yapılmaz. Normal de Çarşamba günü kargo dağıtımı yapan firmalar bulunmaktadır ama 2022 yılında 1 Ocak yılbaşı tatilinde dağıtım yapılmayacaktır. Bunun için planlarınızı tatile göre yapmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: 2429 Sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunu

İlgili Makaleler

18 Yorum

  1. Pazar günü zaten Resmi olarak tatil onu türk halkı olarak biliyoruz fakat her sene pazartesi günü tatil olurken bu sene olmaması acıkcası Cok garip..

  2. Yaa pazarteside tatil olsun nolurr ne olucak sanki zaten saatlerde kış saatine dönmedii :((

  3. Keşke pazartesi günüde tatil olsa ne var bi güncük tatil yapıverseler haksızmıyım arkadaşlar zaten saatlerde geriye alınmadı off

  4. Normalde yılbaşı gecesinden sonra bir gün tatil olur; ama nedense Pazartesi tatil olmayacak. Çok garip, bir gün tatil yapın n’olacak ?! Milli Eğitim Bakanlığı Pazartesi tatil yapmalı bu yıl zaten garip olaylar yaşandı. Saatler 1 saat geri alınmadı , tatiller haftasonuna denk geldi. Bari bir gün tatilimiz olsun 2017’ye iyi bir şekilde girelim. Biran önce MEB bu sorunu düzeltmeli !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı