Kapat

Yılbaşı Tatili Kaç Gün? 2018

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 4 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 4,25. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Resmi Tatiller Yılbaşı Tatili Kaç Gün? 2018
Yılbaşı Tatili Kaç Gün

Yılbaşına kaç gün kaldı konumuz için tıklayınız.

Kaynak: 2429 Sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun

2018 Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

2018 yılında yılbaşı tatili yani yeni yıla girilmesiyle resmi olarak 1 gün tatil ilan edilir. Bu sene 1 Ocak 2018 tarihi Pazartesi gününe denk gelmektedir. Pazartesi gününe denk geldiği için yılbaşı tatilinden milyonlarca memur yararlanacaktır. MEB personeli, öğretmenler, memurlar yılbaşı tatilinden yararlanabileceklerdir.

1 Ocak 2018 Yılbaşı tatili 1 gündür.

Önceki Yılbaşı Tatilleri

Yakın bir tarih 2017 yılında 1 Ocak Pazar gününe denk gelmişti. Yani resmi olarak yılbaşı tatili Pazar günüydü. Ama 1 Ocak 2017 yani Pazar günü resmi tatil ilan edildi. Bu şekilde 2017 yılında hafta sonu birleştirilerek memurlar, öğretmenler, banka çalışanları, Ptt çalışanları 2 günlük tatil yapmış oldu. Yılbaşı tatili kaç gün önceden resmi olarak belli ama tatilin uzayıp uzamadığı Bakanlık tarafından daha sonra açıklanmaktadır. Ama 2017 yılında tatil Pazar gününe denk geldiği için sadece Pazar günü görevli olan kamu personelleri bu tatilden faydalanacak.Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

1 Ocak Okullar Tatil mi?

1 Ocak yılbaşı tatilinde okullar resmi olarak 1 gün tatildir. Bu sene 1 Ocak yeni yıl tatili Pazartesi gününe denk geldiği için okullar bu tatilden yararlanabileceklerdir. Önceki senelerde öğrenciler, öğretmenler, müdürler tüm Milli Eğitim Bakanlığı personeli bu tatilden yararlanamamıştı.

Yılbaşı Tatilinde Bankalar Açık mı?

Yılbaşı tatillerinde bankalar kapalıdır. Banka ile alakalı işleri olan okuyucularımızın banka ile ilgili iş ve işlemlerini daha önceden yaptırmalarını mağduriyet yaşamamaları için tavsiye ederiz. Yılbaşı tatili 2018 yılında Pazartesi gününe denk geldiği için bankalar hafta sonu tatilinde zaten kapalıdır.

Ptt, Kargo Şirketleri Yılbaşı Tatilinde Açık mı?

Yılbaşı tatili Ptt ve kargo şirketlerini kapsamaktadır. Kargo şirketleri ve ptt yılbaşı tatilinde kapalıdır ve kargo dağıtımı yapılmaz. Normal de Pazartesi günü kargo dağıtımı yapan firmalar bulunmaktadır ama 2018 yılında 1 Ocak yılbaşı tatilinde dağıtım yapılmayacaktır. Bunun için planlarınızı tatile göre yapmanızı tavsiye ederiz.

“Yılbaşı Tatili Kaç Gün? 2018” üzerine 18 yorum

 1. Arda says:
 2. aziz says:
 3. sude says:
 4. Deniz says:
 5. fuat can says:
 6. Defne says:
 7. Selin says:
 8. Ali says:
 9. Majid Diarmand says:
 10. PAZARTESİ TATİL OLMALI says:
 11. Anonim says:
 12. buse says:
 13. sena says:
 14. Anonim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.