Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2017?

Yılbaşına kaç gün kaldı konumuz için tıklayınız.

Kaynak: 2429 Sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun

2017 Yılbaşı Tatili Kaç Gün?

2017 yılında yılbaşı tatili yani yeni yıla girilmesiyle resmi olarak 1 gün tatil ilan edilir. Bu sene 1 Ocak 2017 tarihi Pazar gününe denk gelmektedir. Pazar gününe denk geldiği için yılbaşı tatilinden milyonlarca memur yararlanamayacaktır. Meb personeli, öğretmenler, memurlar yılbaşı tatilinden yararlanamayacaktır.

1 Ocak 2017 Yılbaşı tatili 1 gündür.

1 Ocak 2017 Pazar gününe denk geldiği için birçok çalışan bu tatilden faydalanamayacaktır.

Önceki Yılbaşı Tatilleri

Yakın bir tarih 2015 yılında 1 Ocak perşembe gününe denk gelmişti. Yani resmi olarak yılbaşı tatili perşembe günüydü. Ama 2 Ocak 2015 yani Cuma günü resmi tatil ilan edildi. Bu şekilde 2015 yılında hafta sonu birleştirilerek memurlar, öğretmenler, banka çalışanları, Ptt çalışanları 4 günlük tatil yapmış oldu. Yılbaşı tatili kaç gün önceden resmi olarak belli ama tatilin uzayıp uzamadığı Bakanlık tarafından daha sonra açıklanmaktadır. Ama 2017 yılında tatil Pazar gününe denk geldiği için sadece Pazar günü görevli olan kamu personelleri bu tatilden faydalanacak.

1 Ocak Okullar Tatil mi?

1 Ocak yılbaşı tatilinde okullar resmi olarak 1 gün tatildir. Ama bu sene 1 Ocak yeni yıl tatili Pazar gününe denk geldiği için okullar bu tatilden yararlanamayacak. Önceki senelerde öğrenciler, öğretmenler, müdürler tüm Milli Eğitim Bakanlığı personeli bu tatilden yararlanmıştı.

Yılbaşı Tatilinde Bankalar Açık mı?

Yılbaşı tatillerinde bankalar kapalıdır. Banka ile alakalı işleri olan okuyucularımızın banka ile ilgili iş ve işlemlerini daha önceden yaptırmalarını mağduriyet yaşamamaları için tavsiye ederiz. Ama yılbaşı tatili 2017 yılında Pazar gününe denk geldiği için bankalar hafta sonu tatilinde zaten kapalıdır.

Ptt, Kargo Şirketleri Yılbaşı Tatilinde Açık mı?

Yılbaşı tatili Ptt ve kargo şirketlerini kapsamaktadır. Kargo şirketleri ve ptt yılbaşı tatilinde kapalıdır ve kargo dağıtımı yapılmaz. Normal de pazar günü kargo dağıtımı yapan firmalar bulunmaktadır ama 2017 yılında 1 Ocak yılbaşı tatilinde dağıtım yapılmayacaktır. Bunun için planlarınızı tatile göre yapmanızı tavsiye ederiz.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Deniz dedi ki:

  Pazar günü zaten Resmi olarak tatil onu türk halkı olarak biliyoruz fakat her sene pazartesi günü tatil olurken bu sene olmaması acıkcası Cok garip..

 2. fuat can dedi ki:

  Pazar iyidir iyi

 3. Defne dedi ki:

  Yaa pazarteside tatil olsun nolurr ne olucak sanki zaten saatlerde kış saatine dönmedii :((

 4. Selin dedi ki:

  Keşke pazartesi günüde tatil olsa ne var bi güncük tatil yapıverseler haksızmıyım arkadaşlar zaten saatlerde geriye alınmadı off

 5. Ali dedi ki:

  Pazar kurslar tatil

 6. Majid Diarmand dedi ki:

  Musliman ülkeleri zaten her gun tatildir en azindan 1 Ocak çalişalim

 7. PAZARTESİ TATİL OLMALI dedi ki:

  Normalde yılbaşı gecesinden sonra bir gün tatil olur; ama nedense Pazartesi tatil olmayacak. Çok garip, bir gün tatil yapın n’olacak ?! Milli Eğitim Bakanlığı Pazartesi tatil yapmalı bu yıl zaten garip olaylar yaşandı. Saatler 1 saat geri alınmadı , tatiller haftasonuna denk geldi. Bari bir gün tatilimiz olsun 2017’ye iyi bir şekilde girelim. Biran önce MEB bu sorunu düzeltmeli !

 8. Anonim dedi ki:

  Pazartesi Tatil olsa Keşke Off :(

  1. Selin dedi ki:

   Haklısın hemde çok

 9. buse dedi ki:

  ne olur sanki pazartesi günü tatil olsak . haklı değilmiyim

 10. sena dedi ki:

  pazar günü yerine pazartesi tatil olsun

  1. Furkan dedi ki:

   Haklısınız tabi

 11. Anonim dedi ki:

  Cok az ya offf

 12. Enes dedi ki:

  Offfff