Yoga Zayıflatırmı

Yoga Zayıflatırmı, son yıllarda bir nevi moda haline dönüşen spor yoga zihinsel ve bedensel olarak rahatlamayı sağlamaktadır.

Rahatlama ve huzur bulma adına yapılan bu tür aktiviteler kişiyi mutlu olmaya ve mutlu etmeye teşvik etmektedir. Bir diğer adı meditasyon olan bu uğraş farklı türlerde ve farklı egzersizler ile uygulanmaktadır.  Yoganın birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi bikram olarak bilinen bir diğer adıyla sıcak yoga olarak adlandırdığımız yogadır. Bu yoga uygulamasını ünlülerde dahil olmak üzere bir çok kişi tercih etmektedir. Sıcak yoga kilo verdiriyor olması akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Bu yoga uygulaması sayesinde kişi terleyerek zayıflama kaydetmekte. Öyle ki söylentilere göre kısa sürede etkili sonuç almak isteyen kişilerin çoğu sıcak yoga tercih ediliyor. Peki yoga zayıflatırmı yoganın faydaları ile ilgili konumuza değinelim?

Yoga zayıflatırmı? Yoganın etkisi ile vücut toksinlerden arınır mı? Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki her bireyin vücut yapısı ve metabolizması birbirinden tamamen farklıdır. Yoga sayesinde bedeniniz sağlıklı bir yapıya ulaşır. Kendinizi her zaman formda hissedersiniz. Her birey için ideal bir beden ölçüsü bulunmaktadır. Yoga vücuda ölçü ve benzeri alanlarda herhangi bir etki etmemektedir.Vücut sıcaklığa maruz kaldığında illa ki kilo vermeye karşı verimli bir hale bürünecektir. Yoga kilo vermek için kullanılabilecek bir aktivite değildir.

Sağlıklı ve düzenli beslenme işlemini düzenli hale döndürecek olursak ancak ki sağlıklı bir şekilde kilo verir ve formda kalırız. Doğru olan hedef zayıflama değil fit olmak ve kendi ideal vücut ölçülerimize kavuşmaktır. Sizler doğru beslenmez ve yapmanız gereken düzenin dışına çıkarsanız o vakit vücudunuz düzensiz olarak kilo alımına devam edecek ve yaptığınız diyet uygulamaları da başta olmak üzere uyguladığınız hiç bir diyetten başarılı sonuç alamayacaksınız.

Yoga Zayıflamaya Yardımcı Olur

Yoganın tek başına kilo vermeye yardımcı olması olağan değildir. Lakin zayıflama alanında yapılan diyet ve egzersizler ile bir arada uygulandığında zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır. Öyle ki günlük olarak yapacağınız aktiviteler ile düzenli olarak günlük 1 buçuk saat terleyerek yapacağınız yoga ile kilo vermeniz mümkündür. Yoga bir spor dalıdır diyebiliriz lakin sadece spordur diyemeyiz. Meditasyon yaparak hem bedenimizi hem de kalbimizi ve beynimizi rahatlatabiliriz. Lakin yoga yaparken de disiplinli bir yol izlemeliyiz. Bu uygulamada ne kadar kararlı olursak o kadar verimli bir sonuç elde etmiş oluruz.

Yoganın Faydaları

Pilates de de olduğu gibi yoga vücudun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Sadece meditasyon olarak algılanmaması gereken yoga uygulaması kasların çalışmasını desteklemektedir.

Bedenin belirli bölgelerinde yoga sayesinde incelmeler gözlemlenebilmektedir. Bu durumda kilo da değişiklik olabileceği gibi kilo kaybına uğramadan da aynı işlemin gerçekleşmesi mümkündür. Yoga vücutla yapılan bir uygulama değil kalp ve beyin ile yapılan bir uygulamadır. Bu sayede kişi hem kilo verip hem de iletişim problemleri, ve hayata bakış açısına kadar bir çok alanda olumlu sonuçlandırmaya gitmiş olur. Yoga zayıflatırmı, yoganın faydaları nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı