Yoğurt Suyu Zayıflatırmı Yoğurt suyu ile Zayıflama

Yoğurt Suyu Zayıflatırmı Yoğurt suyu ile Zayıflama,  Yoğurt Suyu Diyeti gibi yöntemler kişiye özel kalsiyum engeli olmayan vs kişiler için özel kullanılmalıdır. Bu sebeple yoğurt suyu ile zayıflama haricinde direk olarak yoğurdu zayıflama için nasıl kullanabiliriz.

Bu yazımızda bunu detaylı olarak işleyeceğiz. Yoğurdu tok tutucu özellikleri ile daha hafif ve düşük kalorili yapısı ile tam zayıflamak isteyenlerin aradığı hem lezzetli hem hafif bir yiyecektir.

Meyveli Yoğurt Zayıflatır mı ?

Meyveli yoğurt ile zayıflama özel bir konudur. Diyet yapanların açlık hissini bastırdığı gibi tatlı yapısı sebebi ile tatlı krizlerini de bastırır. Bu sayede diyet yaparken uzun süreli tokluğun yanında tatlıya olan arzuyu da baltalar.  Meyveli yoğurt diyeti diye adlandırmamız hata olur çünkü tek tip diyet listenizde sadece meyveli yoğurt bulunmaması gerekir. Meyveli yoğurdu ara öğünlerde yada açlığınızı bastırmak adına tüketebilirsiniz.  Aşağıda meyveli yoğurta ait kalori değerleri tablosu verilmiştir.

  • 1 Kase Meyveli yoğurt : 115 Kaloridir.
  • 1 Kase Ligth Meyveli Yoğurt : 85 Kaloridir.
  • Kayısı, çilek , böğürtlen meyveli fark etmeyecektir.

Diyet yaparken bize gerekli olan gıda tipleri hafif olması, tok tutucu özelliği olması, damak tadına hitap etmesi ve kilo aldırmayan hafif gıdalar olmasıdır. Meyveli yoğurt zayıflatır mı diye soranlar için şunu söyleyelim ki saydığımız özelliklerin tamamı yoğurtta mevcuttur. Yoğurt sade olarak tüketilmesi sası etki yapabildiğinden daha lezzetli olması sebebi ile meyveli olarak tüketilmesi önerilir.

Diyet Yaparken Meyveli Yoğurt Ne Oranda Tüketilmelidir.

Meyveli yoğurdu ara veya ana öğünlerde yanına hafif meyve ve sebzeler ekleyerek tüketilebilir. Ara öğünlerde sade olarak tüketilmesi önerilir. Ayrıca ana öğün olarak tüketilecek ise meyveli yoğurdun yanında domates salatalık meyve çeşitleri ile kepekli birkaç dilim ekmek beyaz peynir zeytin gibi ek gıdalar ile tüketilebilir.

Bize Sorun !

Diyette yoğurt kullanımı, hafif atıştırmalıklar gibi birçok diyet ile zayıflama konusundaki tüm sorularınızı editörümüze sorabilirsiniz. Editörümüz sorularınıza aynı gün içinde cevap verecektir. Ayrıca konumuz haricinde tüm kalori ve zayıflama ile alakalı sorularınızı aynı kısımdan bizlere iletebilirsiniz.

Yazımızı beğendi iseniz sosyal medya araçlarını kullanarak arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı