Yoğurtla Zayıflama Yoğurt Kürü

Yoğurtla Zayıflama Yoğurt Kürü Son günlerde internette çokça popüler olan yoğurt küründen bahsetmek istiyorum.Yoğurt kürü nedir ? Yoğurt kürü,içerisine yoğurt,pul biber ve limonsuyu ekleyip karıştırılan bazılarında da zencefil ve zerdeçal da ekleniyor.

Bu karışımı her akşam saat 8 gibi tüketilmesi isteniyor.Bu karışımı her akşam tükettikten sonra başka bir şey tüketmemeniz gerekmektedir.Bu şekilde iki haftada göbeğinizin eriyeceği ve kilo verebileceğiniz belirtilmektedir.

Peki bunlar ne kadar doğru,gerçekten de yoğurt limon pul biber zayıflatırmı yoğurt kürü zayıflatıyor mu ?Yağ Yakmanızı sağlıyor mu ?

Yoğurt içerisinde sağlıklı yağlar barındıran ve kalsiyum bulunan bir besindir.Sağlık açısından bir çok faydaları bulunmaktadır.Kalsiyum sebebiyle yağ yakmayı sağlamaktadır.Özellikle spordan sonra tüketilmesi önerilmektedir.

Pul biber ise içerisinde bulunan kapsaisin maddesi sayesinde enfeksiyon giderici ve iltihap söktürücü özellikleri vardır.Midenizin hazmını kolaylaştırır.Vücut ısısının artmasını sağlar ve kan dolaşımını hızlandırır.Kalori yakmanızı arttırır.Bu yüzden yoğurdun etkisi daha da artmaktadır.

Limondan bahsedecek olursak, limon asidik bir besin olmasının yanında alkali özelliği sayesinde vücudun pH değerinin dengelenmesini sağlar.Vücudu temizleyici özelliği vardır.C vitamini olarak ta oldukça yüksektir.Vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olduğu için güzel bir yağ yakıcıdır.

Yani yoğurt kürü yoğurt ve içerisine konulan besinler olarak vücudumuz için oldukça faydalı olmaktadır.

Yoğurt kürünü kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ise; mide problemi olanlar ülser,gastrit gibi başka problemleri olan kişiler çok dikkatli kullanmaları önerilmektedir.Çünkü bu besinler mideyi oldukça yormaktadır.

Yoğurtla Zayıflama Yoğurt Kürü

Yoğur Kürü Nasıl Kullanılır ?

Önerimiz bunu her akşam tüketebilirsiniz.Bir kase yoğurt,bir tatlı kaşığı pul biber ve yarım limon ile bir karışım hazırlayıp tüketebilirsiniz.Bu kürden fayda sağlamak istiyorsanız.Diyetinize devam edip özellikle akşam yemeğini azaltmanızı ve haftalık olarak 5 gün yarım saat yürümenizi öneriyoruz.

Yoğurt Kürü Zencefil Zerdeçal

Bu kürü kullanan kişiler iki hafta da olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmektedir.Bu kürün kullanım şekli ise, bir kaseye 2 yemek kaşığı yoğurt konulur.Daha sonra birer çay kaşığı silme olarak,zencefil,zerdeçal ve tarçın eklenir.Bunları karıştırıp yemeklerde önce de tüketebilirsiniz.Bunun kullanım şekli ise haftada 2 gün olacak şekildedir.Yani haftalık 2-3 gün de ara vermelisiniz.Her gün için yeniden hazırlamalısınız.

Bu kürü kullanmadan önce içerisinde bulunan maddelere alerjisi olanlar veya başka hastalığı bulunan kişiler doktorlarına danışmadan kullanmasın.Ayrıca emziren annelere de zayıflama kürleri önerilmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı