Yoğurtlu Makarna Kaç Kaloridir Kalorisi Ne Kadar

Yoğurtlu Makarna Kaç Kaloridir Kalorisi Ne Kadar, diyet ve kilo takibi yapanlar için makarnayı en iyi tüketim şekli yoğurtla yemektir. Yoğurt kalorisi düşük hazmı kolaylaştıran bir gıdadır. Ayrıca lezzetlidir. Yoğurtlu Makarnanın Kalorisi Ne Kadar ;

Yoğurtlu Makarna Kaç Kaloridir Kalorisi Ne Kadar

1 Tabak Yoğurtlu Makarna Kaç Kaloridir : 510 Kalori

1 Tabak Diyet Kepekli (Light) Makarna Kaç Kaloridir : 240 Kalori (yağsız , Yoğurtsuz)

1 Tabak 190-210 Ortalama 200 Gr Olarak Hesaplanmaktadır.

Sizlere yukarıda 2 farklı diyet makarna çeşidini verdik. Yoğurtlu makarna hem yoğurdun kalorisi hem de diyet olmayan makarnanın kalorisinin toplamı olan 510 kalori gelirken yağ ve yoğurt bulunmayan diyet makarna kalorisi daha düşüktür. Biraz tat olarak yoğurtlu makarna daha lezzetlidir fakat sıkı bir diyet için kepekli makarna tüketimini tavsiye ediyoruz.

Ayrıca tüm gıdaların tüketiminde daha düşük tuz kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Düşük tuz tüketimi diyet için şarttır. Ayrıca sağlık açısından da tuz tüketiminin azaltılması büyük önem taşır.

Bu iki makarna türünün de ortak noktası tok tutucu özellikleridir. Makarna tüketirken zaten kalori değeri yüksek olduğu için yanında ek besin grupları asitli içecekler gibi ek kalori verici maddeler tüketmemeye çalışın. Öğle yemeklerinde makarna daha olasıdır. Akşam yemeklerinde ise 6-6,30 saatlerinden sonra yemek yiyorsanız makarnayı yarım tabak olarak salata meyve ve sebzelerle açığı telafi edebilirsiniz.

Yemeklerden önce su içmek ve bir adet meyve yemek de erken doymak ve daha az yemek için iyi yöntemlerden birisidir. Açken su içmek çoğu kişi için zordur fakat migdenize oturmayacak daha sulu kıvamda meyveler yada salatalık domates gibi meyve sebzelerden atıştırabilirsiniz. Turşu gibi salamura gıdalardan yada konserve yiyeceklerden uzak durmanız gereklidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı