Yürümek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Yürümek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi, yürümek kilo verdirir mi Diye sorunlar için kesinlikle yürümek kilo verme yolunda önemli bir kilometre taşı. Ama bunu bir programa ve düzene göre yapmanız gerekmektedir.

Bu yöntemleri ve dikkat edilmesi gereken tüm konuları aşağıda belirteceğim. Öncelikle Yürüyerek harcadığınız kalori miktarını öğrenmelisiniz. Yürümek kaç kalori yakar bakmak için tıklayınız

Yürümek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Zayıflamanın Matematiksel Formülü.

Kilo verme yada kilo alma tamamen aldığınız kalori ve ihtiyacınız olan kalorinin dengesinden kaynaklanmakta. Günlük ihtiyacınız olan kalori X aldığınız kaloriY ise X-Y=<0 ise yani pozitif bir rakam çıkıyorsa kilo vereceksiniz demektir. X-Y=>0 ise yani negatif bir rakam çıkıyorsa aldığınız fazla kalori sebebi ile kilo alıyorsunuz demektir. Bu işin matematik boyutu. Bunun günlük hayata anlatılan yöntemi günlük ihtiyacınız olan kalori miktarından fazla kalori almayın demektir. Zayıflamak için için ya X değerini yükseltmeli yada Y değerini azaltmalısınız. BY değerini azaltmak için yediklerimize dikkat etmek az yemek gerekli. X Değerini arttırmak için ise hareketli bir yaşam gerekli.

Yürümek tamda bu noktada devreye giriyor.

Yürümek Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi

Yürüyerek günlük ihtiyacımız olan kalori miktarını büyük oranda arttırabiliriz. Ayrıca sürekli rutin ama düşük kondisyonda çalışan kaslar sebebi ile hem zayıflarken hem de daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.Günde 1 Saat  Yürüyerek kaç kilo verilir. Ne kadar yağ yakar bunları hesaplamak için kişisel bilgilerde gereklidir fakat sadece günlde 1 saat yürümek haftada 1,-2  kiloluk bir kayıpla sonuçlanabilecektir. Biraz da kilo kontrolü için uygun diyet listelerini uyguladığınızda çok daha hızlı kilo verebilirsiniz. Şunu unutmayın ki en sağlıklı kilo verme yöntemi diyet değil spordur.

Yürümek Göbek Eritir mi?

Yürüyerek kilo verilir mi konusunda birçok uzman yorumu mevcut ama bize gelen sorulardan birkaçı da yürüyerek göbek erir mi yada basen kalça ve en önemlisi yürüyerek bacaklar erir mi konusunda çok fazla soru geliyor. Bu konuda en basit ilk yöntem düz mantık yapmak. Yürümek günlük ihtiyaç olan kalori miktarını arttırdığı için kilo vermenize sebep olur fakat bu sadece çalışan kasların olduğu bölgede değil tüm vücuda etki edecek şekilde kilo vermenizi sağlar buna göbek de dahildir. Spor yaparken genel olarak zayıflamaya odaklanmalısınız. Her türlü spor sizin tüm bölgelerden zayıflamanızı sağlayacaktır. Ancak yaptığınız spora göre hangi kasların çalıştığına bağlı olarak bazı bölgeler zayıflarken aynı anda sıkılaşır. Bunu bir alttaki konudan detayları öğrenebilirsiniz.

Yürümek Hangi Kasları Çalıştırır

    Yürüyerek kilo verme programı  sayesinde her bölgeden nasıl kilo verileceği konusunda yukarıda bir hayli uzun anlatımlar yaptık. Şimdi sıra yürürken hangi kaslar çalışıyor bunu göreceğiz. Yürümek ayak bacak kol boyun karın gibi vücudun büyük bir bölümünün kaslarının kompleks olarak çalışması ile gerçekleşen bir spor türüdür. Bu yüzden yürümek diğer agır kondisyon gerektiren spor dalları gibi bariz bir kas gelişimi yerine sadece sıkılaştırma şeklinde vücudunuza etki eder. Bu da özellikle bayanlar için iyi bir haber. Çok yürüyerek bacaklarınızda kas oluşmaz. Hatta bacaklarınız sıkılaşıp daha estetik ve çekici bir görünüm olacaktır. Yürümek Aşağıdaki birçok maddede belirtildiği üzere vücut için süreklilik kazandırılması gereken birçok iyi yönü var.

Yürümenin Faydaları

1)Metabolizmayı hızlandırıcı etki gösterir.
2)Kalp kası dahil tüm kasları güvlendirir, daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.
3)Koroner kalp rahatsızlığına karşı önleyici rol oynar
4)Kilo vermenizi sağlar
5)Kan Dolaşımı düzenler, kalp, damar, ve beyin içerisindeki damarsal hastalıklar ihtimalini azaltır
6)Tansiyonu düzenler
7)Sindirimi kolaylaştırır
8)Solunum kapasitesini arttırır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı