Zayıflama Kilo Verme Yağ Yakma Yolları Yöntemleri

Zayıflama Kilo Verme Yağ Yakma Yolları Yöntemleri, zayıflama yöntemleri arasında gösterilebilecek sayısız yöntem vardır fakat bu sayfada size diyet yapmadan zayıflamada en etkili 6 yöntemi paylaşacağız.

Aşağıda sırası ile verilen 6 yöntemden en az 3-5 adetini uyguladığınızda  sağlık sorunları yaşamadan hızlı bir şekilde kilo vereceksiniz. Ayrıca diyet psikolojisi altında her gün ezilmeyecek siniz. Aşağıdaki tüm maddeleri detaylıca okumanızı öneriyoruz.

En Etkili 6 Zayıflama Kilo Verme Yağ Yakma Yolları, Yöntemleri

Buradaki 6 maddenin her biri diğerleri ile aynı derecede öneme sahiptir. Sosyal yaşantınız yemek içme alışkanlıklarınız ve sağlık durumunuza uygun olan zayıflama kilo verme yağ yakma yolları arasında en uygun olanlarını not alın ve uygulayınız. Daha sonra aşağıda bu yöntemleri uygulamadan önce dikkat etmeniz gerekenleri dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

1 – Abur Cubur (Fast Food) Tüketimini Tamamen Durdurun

Fazla kilolu olan bireylerde yapılan araştırmalarda %70 lik bölümünde abur cubur ve fast food tüketiminin oldukça falza olduğunu görmekteyiz. Bu gıdalar içerdiği yüksek kalori sebebi ile vücuda ihtiyaç olandan çok daha fazla enerji sağlar. Fazla enerjinin harcanamayan kısmı da size yağ yani kilo olarak dönecektir. Şöyle bir örnek vermek gerekir ise 1 menü hamburger yerine 5-6 tabak sebze yemeği yiyebilirsiniz. Nerede ise bir menü hamburger tüm gün öğünlerine yakın bir oranda kalori almanızı sağlayacaktır. Zayıflama kilo verme yağ yakma yolları olarak ilk işiniz abur cubur gıdaları hayatınızdan tamamen çıkartmak olmalıdır.

 2 – Porsiyonları Küçültün

Diyet yapmadan ve fazla zahmete girmeden doğal olarak kilo vermek isteyenler için ikinci yöntemimiz Öğünlerde tüketilen gıda miktarını bir miktar azaltmak olmalıdır. Bunun oranı %25 – 30 civarındadır. Sizi fazlaca zorlamayacak şekilde her öğünde yediğiniz ortalama miktarın %30 luk bölümünü çıkartın. Bu size günlük olarak aldığınız kalori miktarının %30 azalması olarak geri dönecektir.

3 – Daha uzun Çiğneyin ve Doyduğunuzu Hissettiğinizde Yemeyi Bırakın,

Türk kültüründe tabaktaki yemeğin bitmesi bir gelenektir. Aslında güzel bir gelenektir. Onca aç insanın olduğunu düşünürsek israf etmek insafsızlık gibi görünüyor. Zayıflamak Kilo vermek Yağ yakmak İçin yöntemler arıyorsanız 3. yöntemimiz de daha uzun süre çiğnemek ve doygunluk hissini aldığınız anda yemeye devam etmemeyi öğrenmektir. Genelde öğünlerde doymuş olsanız bile bir miktar daha yeme ihtiyacı duyarız. Tam doygunluk hazzına ulaşana kadar yemeye devam ederiz. Bu da daha fazla gıda ve kalori anlamına gelmektedir. Zayıflama kilo verme yağ yakma için daha uzun süre çiğnemeli ve doygunluk hissi gelir gelmez yemeğe devam etmemek gerekmektedir. Ayrıca uzun süre çiğneyerek yuttuğunuz zaman doygunluk hissi çok daha erken hissedilir ve daha az yemeyi sağlar. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki beynin tokluk hissi için ortalama 15-20 dakikalık bir zaman zarfına ihtiyaç duymasıdır. Siz hızlı yemek yiyen bir birey iseniz ve tüm öğünü bitirmek 10 dk gibi kısa bir süre alıyor ise kesinlikle daha yavaş olmalısınız. Ayrıca  Açlık hissini azaltmanın yollarını anlattığımız makalemizi okumak için buraya bakabilirsiniz.

4 – Sıvı Tüketimi Çok Önemlidir.

Zayıflamak isteyenler için hem yağ yakma işleminin hızlanması için hemde sıvıların verdiği uzun süreli  tokluk hissi için zayıflamak isteyenlerin bol sıvı alımına ihtiyaç duydukları bir geçek Bu yüzden sıvı alımınızı arttırmalısınız. Hatta suyunuza tadını fazla etkilemeyecek şekilde yağ yakımını ve metabolizma hızını arttırabilecek eklentiler yapabilirsiniz. Örneğin: İçtiğiniz suya çubuk tarçın ekleyebilir bu şekilde yağ yakımını hızlandıra bilirsiniz. Çubuk tarçınlı su içmek ile ilgili detaylı konumuza ulaşmak için Buraya bakabilirsiniz.

5 – Hayatınıza Hareket Katın,

Bizlerin günlük ihtiyaç duyduğumuz bir enerji miktarı vardır. Bu miktarı yediğimiz gıdalardan temin ederiz. Eğer çok daha efor sarf ettiğimiz aktiviteler yapıyor isek vücudun gereksinim duyduğu enerjiyi karşılamak için daha fazla gıda tüketmemiz gerekir. Bu da şu demek oluyor. Daha hareketli bir yaşam daha fazla enerji gereksinimi anlamına geldiğine göre hareket ederek ihtiyaç duyduğunuz fazla enerjiyi gıda ile alamadığınızda vücut söz konusu enerjiyi temin etmek için stoklarına yani yağlarınıza yönelirler yakmaya başlayacak ve kilo verme işlemi olacaktır. Zayıflama kilo verme yağ yakma yolları arasında en etkili yöntemlerden birisidir. 5. Maddeyi hayat tarzınız haline getirmenizi öneririz.

6 – Kilonuzu Sürekli Kontrol Etmeyin.

Her gün tartılmak psikolojik olarak sizi olumsuz etkileyecektir. Bunun sebebi zayıflama kilo verme yağ yakma yolları için azimle zayıflamaya başladığınızda bunun etkilerini görmek zaman almaktadır. Her gün tartıldığınızda bu etkiler çok düşük olduğundan azminizi baltalayacak ve programdan çıkmanız ihtimalini arttıracaktır. Bu sebeple haftada bir 10 günde bir tartılma seçenekleri daha olumludur. 10 gün ara ile tartılmak yapılan çalışmanın sonuçlarını daha net görmenizi sağlayacak ve bu durum sizin azminizi arttıracaktır. 6. Madde de diğer 5 maddenin sürekliliği açısından oldukça önemlidir. Buna dikkat etmeniz önerilir.

Zayıflama Kilo verme Yağ yakma Yolları için Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sağlık sorunlarınız Var ise Doktorunuza Danışın (Herhangi bir sağlık sorununuz var ise zayıflamak adına yapacağınız her yöntem için bir doktora başvurmanız kesinlikle önerilir.)
  • Aç kalmamaya Özen Gösterin (Hızlı zayıflamak kilolu olmaktan daha ciddi sorunlar doğurabilir. Bu yüzden yukarıda verilen yolları uygularken yukarı da belirtiğimiz gibi düşük oranda porsiyon küçülterek fast food gıdaları bırakarak daha çok sıvı tüketerek zayıflamaya çalışın. Aşırı derece azaltılmış öğünler kas kaybına ve daha ileri olarak organ yetmezlikleri ile ölüme kadar ilerleyebilecek ileri derece sorunlara yol açabilir.)

Bize Sorun

Yukarıda bahsedilen zayıflama kilo verme yağ yakma yolları ve yöntemleri ile ilgili yada başka bir konu ile ilgili olarak editörümüze sormak istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmına sorularınızı sorabilirsiniz Aynı gün içinde cevap verilecektir.

Ayrıca konu ile ilgili düşünceleriniz yada ilave etmek istediklerinizi yine aynı bölüm aracığılı ile bizlere iletebilirsiniz. Düşünceleriniz bizim için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı