Zayıflama Korsesi

Zayıflama Korsesi, özellikle de yaz sezonun başlangıç göstermesi ile zayıflama ürünlerine olan rağbet giderek artış göstermektedir. Yazın giyilen kıyafetler daha ince ve vücut yapımızı daha derli toplu gösterdiğinden ötürü hem biz kadınlar hem de erkekler tarafından zayıflama korsesi bir nevi kurtarıcı bir ürün niteliğindedir.

Son zamanlarda zayıflatıcı etkilere sahip olduğu söylenen korselerin reklamlarını sık sık internet siteleri üzerinden veya televizyonlarda görmekteyiz. Peki gerçekten korselerin zayıflatıcı etkileri var mı ve kimler korse kullanmalı?

Zayıflama Korsesi

Zayıflama Korsesi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zayıflama korsesi almadan önce muhakkak ki korselerin işlevselliğini öğrenmelisiniz. Korseler kimi zaman bel sırt ağrıları gibi sorunların önüne geçmek amaçlı önerildiğinde kimi zaman ise göbek toplama vb. durumlarda kullanımı ön görülen bir üründür. Lakin zayıflamaya olan etkisi hakkında korse satın almadan önce alacağınız korsenin özelliklerini ve sizlere sağladığı avantaj ile dez avantajları göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Bazı korseler toparlayıcı etkiye sahip iken bazıları ise hiç bir işlevselliğe sahip olmamaktadır. Bunun için her zaman korse almadan önce ürün hakkındaki düşünceleri ve yorumları göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.

Zayıflama korseleri bakımından jelli olan ürünler kilo verme işlemine daha fazla olanak sağlamaktadır. Çünkü titreşim ile yağ dokusuna erişim sağlanarak zayıflama söz konusu olması beklenir.

Korse kullanımında kişinin kullanım süresine bağlı olarak kilo verme başarısı değişkenlik göstermektedir. Süre hesaplaması ile ele alacak olursak 60 dakika boyunca takılan korse 80 kalorinin yakılmasına eş değerdir.

Korse kullanımı terleme yaptığından dolayı korse kullanımı sonucunda bölgesel incelmenin meydana geleceğini de söyleyebiliriz. Vücut yapısı farklı olduğu için kişiden kişiye göre zayıflama durumunun olumlu sonuçlanması fark yaratmaktadır.Öyle ki kimi kişilerde 8 gün içerisinde 5 kilo vermeye kadar etkisini gösteren korseler kimi kullanıcıda ise hiç bir belirtinin oluşmamasına sebebiyet vermiştir. Bunun için vücut yapınızın şekillenerek daha güzel bir görünüme sahip olması veya zayıflama anlamında istediğiniz ölçüye ulaşması adına muhakkak ki işinin ehli bir diyetisyene gözükmenizi tavsiye ederiz.

Zayıflama Korsesi

Zayıflama Korselerinin Dez Avantajları

 • Kişinin vücut yapısına uygun olmayan korse boşa satın alınmış olmaktadır
 • Korse kullanımı kan dolaşımını yavaşlatmaktadır
 • Vücudu yorar
 • Bağırsakların sıkışmasına sebep olur
 • Bölge bölge kramplara neden olur
 • Bağırsak sıkışıklığı konusunda kimi zaman bağırsakların patlamasına da sebep olmaktadır
 • Korseler terleme yaptığından dolayı mantar ve benzeri deri hastalıklarının oluşmasına sebebiyet vermektedir

Zayıflama Korsesi Zayıflamaya Etkisi

Korse Kullanım Durumları

 • Doktor önerisine ilişkin korse kullanımı bel fıtığı tedavisinde kullanılabilir
 • Göbek fıtığı tedavisinde kullanılır
 • Zayıflama sonucunda sarkmış olan deriyi toparlama adına korse kullanılabilir
 • Zayıflatıcı özelliği bulunduğundan kullanılabilir
 • Bel ağrılarını hafifletmek amaçlı kullanılmaktadır
 • Kilolu kişilerde toparlayıcı rol almak adına kullanılabilir
 • Zayıflama korsesi kullanıcı yorumları, zayıflama korsesi kullananlar Soru ve  yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bize iletebilirsiniz. Sorularınız kısa süre içerisinde cevaplanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı