Zayıflama Yolları

Zayıflama Yolları, Kahvaltı Atlamayın; Kahvaltı yapmamak kilo vermenize fayda sağlamayacaktır. Vücudunuz için gerekli besin maddelerini almadığınızda tüm gün boyunca kendinizi aç hissedebilirsiniz ve bu daha fazla yemek yeme isteğinizi tetikleyecektir. Şimdi zayıflama yolları nı açıklayalım.

Zayıflama Yolları Nelerdir

Yemeklerinizi Zamanında Tüketin

Yemeklerinizi gün boyunca düzenli olarak zamanlarda yemek daha hızlı bir oranda kalori yakmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca, yağ ve şeker oranı yüksek gıdalardan uzak durmanıza da fayda sağlamaktadır.

Sebze meyve tüketiminizi arttırın

Sebze meyve tüketimi için en önemli sebeplerden kalori ve yağ oranının düşük olması bazılarıdır. Ayrıca lif oranı daha yüksek olduğu için sindirim problemlerinin de giderilmesini sağlamaktadır. Vücudunuz için bol miktarda vitamin ve mineraller içerirler.

Daha aktif ve hareketli olmalısınız

Hareketli olmak hareketli bir yaşam kilo vermenize ve kilo alımına engel olmada en önemli şeylerden birisidir.  Ayrıca çok sayıda sağlık faydası sağladığı gibi, egzersiz yaparak tek başına diyetle yakamadığınız kalorileri yakmanızı sağlamaktadır. Sevebileceğiniz ve her zaman yapabileceğiniz bir aktivite bulmaya çalışın.

Gün içinde bolca su için

İnsanlar çoğu zaman su içmekte bilinçsiz davranabiliyorlar. Su ihtiyaçlarını da yemeklerde karşılayıp gün içinde yeterli miktarda su tüketmiyorlar. Bol su içmek sindiriminizi düzenlediği gibi kalori yakımını da arttırmanızı sağlamaktadır.

Lif oranı yüksek besinler tüketin

Lif bakımından zengin gıdalar tüketmeniz, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamanıza yardımcı olabilir; bu da kilo vermek için iyi bir yöntemdir. Lif oranı yüksek olan besinler ise sebze ve meyve, yulaf, kepekli ekmek, kahverengi pirinç ve makarna bulgur gibi baklagiller, fasulye, bezelye ve mercimek gibi bitkilerdir.

Yiyeceklerin kalorilerini öğrenin

Yiyeceklerin kalorilerini bilmek sağlıklı olan besinleri seçmenize yardımcı olabilir. Belirli bir besinin kilo alımına neden olmaması için kalori değerini bilmelisiniz.

Kendinize küçük porsiyonlar kullanın

Daha küçük porsiyonlar kullanmak daha az yemenize yardımcı olabilir. Daha küçük tabaklar ve kaseler kullanarak, yavaş yavaş aç kalmadan daha az yemeye kendinizi alıştırabilirsiniz. Midenizin beyninize doyduğu bildirimi göndermesi yaklaşık 20 dakika sürebilir. Bu yüzden yavaş yemek yiyin ve iyice doymadan yemek yemeyi bırakın.

Besinleri yasaklamayın

Kilo verme diyetiniz için özellikle de sevdiğiniz yiyecekleri yasaklamayın. Kendinize besinleri yasaklamak daha çok istemek zorunda bırakacaktır. Diyetinize uygun günlük kalori planınızda kaldığı sürece istediğiniz besinleri tüketmeniz keyif almanızı da sağlayacaktır.

Alkolü kullanımını azaltarak bırakın

Normal olarak bir kadeh şarap en az çikolata kadar kalori içerebilir. Zamanla alkol tüketiminizi arttırdığınız da kilo alımınızı da arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı