Zayıflamak İçin Tüketilmesi Gereken Sebzeler

Zayıflamak İçin Tüketilmesi Gereken Sebzeler, günümüzde zayıflama alanında gerçekleşen hastalıklara ilişkin artık neredeyse kötü görünüm açısından değilde hastalanmamak adına kilo verme işlemlerine başvurmaktayız.

Kilo alımlarının artması hem sağlıksız beslenme, beslenme düzeni hemde metabolizma yapısı olarak aşırı kilo alımına kadar ilerlediği için bir çoğumuz hastalanma kaygısı ile zayıflama işlemine başvurmaktayız.

Fast food ürünleri bizlere doğal gibi gözüken bir çok alanda elimizin altında olması ve kolayca pişirip tüketilebilme açısından oldukça pratik gözükmekte ve neredeyse bir çoğumuz bu durumu alışkanlık haline dönüştürmekte. Durum böyle olunca kilo alma problemi açığa çıkmaktadır. İş koşuşturmacalarından ve yaşam standartlarımız konusundan göz önünde bulundurduğumuzda ise gerçekten spor ve düzenli egzersiz gibi işlevlere ayıracak vaktin çok az olduğunu ve yoğun stresli çalışma süreçlerinin dışında kaygılanacak bir vaktin olmadığını gözlemliyoruz. Durum böyle olunca spordan kıstığımız zamanı beslenme alışkanlığı ile örtüştürürsek formumuzu koruyabilir ve sebze ağırlıklı beslenerek kalori alımlarına dur diyebiliriz.

Zayıflamak İçin Tüketilmesi Gereken Sebzeler

Zayıflatıcı Etkili Sebzeler

Semizotu

İdrar söktürücü olan semizotu beyin yorgunluğunu geçirerek böbrekte oluşan kum ve taş gibi durumları gidermektedir. Bunların yanı sıra Kilo vermeye yardımcı olan sebzemiz şeker hastalığı olan kişilerin de susuzluk hissini gidermektedir.

Brokoli

İçerisinde beta karoten bulunduran brokoli bağırsak, mide kanseri riskini azaltmaktadır. B1 ve C vitamini içeren sebzemiz ile kalsiyum alarak sağlıklı bir beslenme modülü oluşturmuş oluruz.

Havuç

Kan şekeri dengemizi sağlayan havuç kilo alıp vermemizde etkili bir besindir. Doğru şekilde tüketildiğinde sağlıklı bir besin kaynağı olan havuç belirli aralıklarda tüketilmelidir. Akciğer kanseri riskini azaltan besinimiz aynı zamanda damar sertliğine de iyi gelmektedir. Haşlayarak veya çiğ olarak tüketebilirsiniz.

Enginar

Kalbimizin dostu olan sebzemiz enginar kanı temizleyerek yorgunluğu gidermektedir. Kolestrolü düşürerek, mide ve bağırsakları dezenfekte eder ve bu sayede de ishal durdurulur.

Zayıflamak İçin Tüketilmesi Gereken Sebzeler

Patlıcan

Pankreas, karaciğer ve böbrekleri kuvvetlendiren patlıcan aynı zamanda kalp çarpıntısını da gidermektedir. Bunun yanı sıra idrar söktürücü olarak da bilinmektedir.

Bezelye

Taze bezelye kansızlığı gidermektedir. Kan kanserine karşı koruyucu görev alan sebzemiz havuç da olduğu gibi glisemik endeks bakımından yüksek oranda bir besindir.

Ispanak

Yapraklı sebzelere oranla daha fazla protein içermekte olan besinimiz ıspanak zengin demir kaynağıdır. Bir çok hastalığa etkisi olan besin maddemiz soğuk algınlığına, hemoroid rahatsızlığına iyi gelmektedir. Vücut direnci sağlar. Ayrıca kemiklere ve dişlere de sağlamlaşma yönünde kuvvetli etki eder.

Fasulye

Pankreas bezesini, böbrekleri, kalbi ve karaciğeri kuvvetlendirmektedir. Şeker hastalığına karşı etkili bir besin olmaktadır.

Sebzelerinizi tüketmeden önce beyaz sirkeli suda bekleterek pişirmeye hazır hale getirin böylelikle daha sağlıklı bir beslenme fonu oluşturmuş olacaksınız. Bunun yanı sıra sebzelerinizi besin değerlerini kaybetmemesi açısından mümkün olduğunca metal ürünlerle temas ettirmeyiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı