Zayıflamanın En Kolay Yolu Nedir Spor Yapmak

Zayıflamanın En Kolay Yolu Nedir Spor Yapmak, cevap çok basit, Günümüzde kilo problemi olan kişiler az yiyerek diyet yaparak hatta sağlıklarını bozmak pahasına vitamin ve minerallerden yoksun kalarak zayıflamaya çalışmaktadır.

Hatta bazı insanlar ameliyat olmakta ve sonuçları bazı kişilerde ölüm ile sonuçlanabilmektedir.Haber bültenlerinde sıklıkla bu tip ölümleri görüyoruz. Kilo vermenin en kolay yolu nedir diye kendinize sormadan önce şu soruyu sormalısınız. Neden Kilo Alıyorum?, Günümüzde şişmanlık obezite sorunları olanların birçoğu hareketsiz yaşama bağlı olarak kilo alırlar. Genelde kilolu insanlar hareketsiz yaşayan insanlardır çok yiyen insanlar değillerdir. Tabi ki kilolarınız arttıkça bünyeniz için enerji gereksinimi de arttığından yediğiniz yemek miktarı da artar. Bu yazıda zayıflamak için sporu alışkanlık haline getirmekten bahsedeceğiz.

Zayıflamanın En Kolay Yolu Nedir Spor Yapmak

HAFTANIN EN AZ 3 GÜNÜ VE HAFTADA EN AZ 150 DAKİKA FİZİKSEL AKTİVİTE YAPILMASI SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GEREKLİDİR.

Zayıflamak İçin Hareketli Yaşamı Alışkanlık Haline Getirmek İçin 3 İpuçu

 

Her zaman Uygun bir kıyafet giyin

√√ Rahat kıyafet ve rahat ayakkabı giyin.
√√ Hava koşullarına uygun olarak giyinin.

Zayıflamak İçin Değil İstediğiniz İçin Zaman ayırın
√√ Yavaş olarak başlayın. Zaman içinde egzersiz süresini artırarak 30 dakikaya çıkarın. Haftada 5 gün 30 dakika orta şiddetli fiziksel aktivite yaparak toplam 150 dakika hedefine ulaşın. zayıflamak için en kolay yolun hareketli yaşam olduğunu unutmayın
√√ Her gün aynı saatte fiziksel aktivitenizi yaparak fiziksel aktiviteyi yaşam tarzınızın düzenli bir parçası haline getirin.
√√ Aktivitelerinizi yapmak için uygun bir yer ve zaman bulun. Fiziksel aktiviteyi alışkanlık haline getirmeye çalışın ancak esnek olun. Bir gün aktivite yapmayı kaçırırsanız o hafta içinde başka bir gün telafi etmeye çalışın.Kendinizden beklentileriniz makul olsun
√√ Uzun süredir hareketsiz bir yaşam sürdürüyorsanız, fazla kiloluysanız, kronik bir hastalığınız varsa fiziksel aktivite programına başlamadan önce doktorunuza görünün. Gün içerisinde daha aktif olmanın yollarını arayın
√√ Otobüsten 1-2 durak önce inip eve yürümek, alışveriş yapmadan önce alışveriş merkezini dolaşmak, yürüyen merdivenler ya da asansör yerine merdivenleri kullanmak, asansörden 1-2 kat önce inip merdivenleri kullanmak vb.
√√ Aktivite programınıza bir süre ara verirseniz cesaretiniz kırılmasın. Tekrar başlayın ve yavaş yavaş eski temponuza ulaşın.
√√ Yemeklerden hemen sonra, sıcak ve nemli ortamlarda veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız fiziksel aktivite yapmayın.

Yaptığınız Şeyden Keyif alın
√√ Keyif aldığınız aktiviteleri seçin. Hoşlandığınız farklı aktiviteler yaparak programınızı çeşitlendirin. Zayıflamanın en kolay yolları için değil onu yaparken mutlu olduğunuz için bu aktiviteyi yapın
√√ Aile bireyleriniz veya arkadaşlarınızdan size katılmalarını isteyin. Bir başkasıyla beraber yapılan aktivite programlarının sürdürülme başarısı daha yüksektir.
√√ Müzik dinlemek aktiviteden keyif almanızı sağlar. Aktivitelerinizi takip edin ve başarınızı kutlayın
√√ Aktivitelerinizi bir aktivite günlüğü veya takvime kayıt edin. Yürüme ya da koşma mesafesini, aktivite süresini, her aktivitenin sonunda ne hissettiğinizi yazın.
√√ Belirli hedeflere ulaştığınızda kendinizi ödüllendirin. Başarıdan daha güçlü bir motivasyon artırıcı yoktur.

BİR GÜN 1440 DAKİKADIR… 30 DAKİKASINI FİZİKSEL AKTİVİTEYE AYIRIN.

Zayıflamak isteyenler bu kolay yolun yanında sağlıklı yaşam için daha iyi gıdalar tüketmeye başladığında aç kalmadan ve kolay bir şekilde zayıflayacaklardır. Sağlıklı beslenme konusunda sitemizde oldukça iyi öneriler bulunmaktadır. İnceleyebilirsiniz.

Ayrıca yazımızı faydalı buldu iseniz beğenebilir yada arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı