Zayıflatan Pancar Suyu Detoksu

Zayıflatan Pancar Suyu Detoksu, Son yıllarda popüler bir uygulamaya dönüşen pancar suyu detoksu bayanların favori uygulamalarından bir tanesi haline dönüştü.

Pancar sebzesi ile oluşturulan pancar suyu detoksu içeriğinde bulunan zengin vitaminler ile sizlere etkili bir zayıflama yönteminin kapılarını aralıyor.

Uzm. Dyt. Gizem Keservuran’ ın tavsiyeleri ile Zayıflatan Pancar suyu detoksu sizlerle paylaşmaktayız.

Pancar Nedir?

İçerisinde demir, A ve C vitamini barındıran bir sebzemiz de pancardır. Ispanakgiller ailesinden olan sebzemiz yağ oranı oldukça düşük antioksidanlar ile kaplanmış sebzelerimiz dendir. Zengin içeriği ile yıllarca detoks maddesi olarak kullanılmış olan pancarın özellikle yumru kısmı potasyum ve lif kaynağıdır. Yüksek oranda lif içeren besinimizin kalori oranı oldukça düşüktür. Sağlık açısından bir çok faydası bulunan sebzemiz aynı zamanda beyaz kan hücrelerinin de artmasına sebep olmaktadır.

Kilo verme çabaları içerisindeyken hemen hemen hepimiz genellikle sebze ağırlıklı besleniriz. Bunun nedeni sebzelerin bir çoğu hem kalori oranı bakımından düşük kalorilidir hem de içeriğinde çokça lif bulundurur. Doğal sebzeleri tüketerek diyet uygulamasına katkıda bulunabiliriz. Lakin pancar ile hazırlayacağımız akşam detoksu bizler için bambaşka bir yöntem olacaktır. Vücudumuzun adeta yenilenmesini sağlayan pancar detoksu bizlere aynı zamanda tokluk hissi de vermektedir. Bu esnada bağırsaklarınızın da hızlanması ile kilo verme süreciniz başarılı bir sonuca doğru gidiyor demektir.

Zayıflatan Pancar Suyu Detoksu

Pancar Suyu mu Pancar mı?

Bu iki kavrama çok dikkat edilmelidir. Bazen bazı sebzelerde su ve kendi yapısı gereğince karşılaştırılmalara gidilmemekte. Buda sağlık açısından ve de diyet kapsamında yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir. Öyle ki 1 pancar 8 mg (+2) şeker içermektedir. Buda zayıflama hususunda aldığımız bir eksi oydur.

***Pancar suyu ise sadece su kısmından oluştuğundan dolayı şekersiz ve bol lif içermektedir. Şeker ve karbonhidrat sıkılırken pancarın posa kısmında kalır. Pancar suyu bağırsakları çok iyi çalıştırır.

Zayıflatan Pancar Suyu Detoksu

Akşam Detoksu Tarifi

  • Probiyotik (100 ml)
  • 3 adet taze pancar

Hazırlama aşaması

  • Pancar seçiminiz lekesiz ve kesinlikle bol kırmızı olan olmalıdır.
  • Pancarlarımızı yıkayarak 4 eşit parçaya bölelim.
  • Meyve sıkacağımız ile sıkarak posasını ayıralım.
  • Elde ettiğimiz pancar suyunun 1 ölçek 5ml/1 tatlı kaşığı kadar probiyotik ekleyelim ve hafif hafif karıştırmaya başlayalım.

Akşam yemeği vaktinde öncesinde ve esnasında hazırladığımız suyu tüketelim. Böylelikle hem yemeği az tüketip hem de sindirim sistemimizin hızlanmasına katkı sağlayacağız.

***İçeriğinde bulunan B1, B2, B3, B6 vitaminleri ve demirle pancar suyu bizler için zengin içerikli bir besindir.

Kilo verme konusunda her zaman için doğru bağırsak florasına sahip olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Doğru bağırsak florasında değilseniz ilk olarak yapmanız gereken şeyin bağırsak florasını düzenlemek olduğunu unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı