Zayıflayanların Kilo Verenlerin Hikayeleri

Zayıflayanların Kilo Verenlerin Hikayeleri İnternet ortamında sıkça karşılaştığımız bir durumdur. Buse 30 Yaşında 1 Ayda 10 Kilo Verdi gibi birçok doğruluğu belli olmayan yazılar görmekteyiz.

Sizlere bu gün zayıflayanların hikayelerini araştırırken dikkat etmeniz gerekenleri anlatacağız. Sağlığınızı bozmamak için aşağıdaki yazıyı sonuna kadar okuyunuz.

Dikkat!! Kilo Verenlerin Hikayeleri Sağlığınızı Bozabilir.

Kilo verenlerin Hikayesi, tüm kilo verenler tarafından merak edilmekte ve onların nasıl hangi yöntemler kullandığı , yaşadıkları ve ne kadar kilo verdikleri aramızda merak konusu olmuştur. Özellikle ünlülerin zayıflama hikayeleri en popüler olanlardır. Peki bu hikayelerin bize zararı nedir. ?

Sağlık Bakanlığının Yayınladığı Zayıflama Hikayeleri

İnternet’te yayımlanan zayıflama hikayeleri ile sağlık bakanlığı ve üniversite hastanelerinin yayınladığı hikayeler arasında ilk göze çarpan fark, İnternet’te hangi diyet listesini kullandığını ne yediğini ve içtiğini anlatırken sağlık bakanlığı onaylı videolarda sadece sağlıklı ve hareketli yaşam önerilerinde bulunuluyor olmasıdır. Daha sağlıklı başarı hikayeleri için bu tarz videoları izlemenizi öneririz..

İnternet’te Verilen Ne Kadar Sağlıklı Olabilir Ki?

Bir kişi sadece patates yiyerek 1 ayda 8 kilo vermiş varsayalım. Zayıflama hikayeleri arasında bu hikayeyi seçtiniz ve beğenerek bu metodu uygulamayı seçtiniz. Her gün sadece haşlanmış patates yemek o kişide herhangi bir probleme yol açmamış olabilir fakat sizde bayılma güçsüzlük çarpıntı gibi etkiler doğurabilir. Bu durumda 1 aylık süre sonunda sağlığınızı tamamen bozmuş dahi olabilirsiniz. Başkalarının kilo verme hikayelerini okuyarak oradan aldığınız örnekler ile zayıflamaya çalışmak sağlık için oldukça büyük bir risk taşımaktadır.  Bir riskli faktör de genelde küçük kilo kayıpları hikayeleştirilmez. Kısa zamanda oldukça fazla kilo verenler örnek olarak hikayeleri web sitelerinde yazılır. Bu da vücuda gereğinden fazla yüklenmek demektir.

Biri Günlük 600 Kalori mi Diyor ? Çıldırmış Bunlar,

Bir örnek vermek gerekir ise günlük 600 kalorilik diyet uygulayarak kilo veren bir kişinin hikayesi bile oldukça prestijli diyet sitelerinde yayınlanmaktadır. Diyetisyenler ve uzman hekimler günlük kalori ihtiyacını maksimum %20-25 oranında azaltmamızı önermektedir. Günde 600 kalori gibi bir oranla hazırlanan sağlıksız diyetler çok ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Peki Doğrusu Nedir ? Ne Yapmamız Gerekmektedir.

Bu işin doğrusu kilo verme hikayeleri gibi sağlıksız metotlar yerine sağlıklı beslenme, daha hareketli yaşam ve bir diyetisyen eşliğinde uzman tavsiyeleri ile zayıflamak olmalıdır. Kilo Verenlerin hikayeleri sebebi ile sağlığınızın bozulmasına, orada yazılan ve doğruluğu tartışılan bilgilere itimat etmemelisiniz.

Uygulayacağınız Her Metodu Önce Doktorunuza Sorun.

Belkide en önemli olan madde budur. İnternet ortamından araştırıp edindiğiniz bilgilerle oluşturduğunuz diyet listesini uygulamaya başlamadan önce devlet hastanelerinde ücretsiz hizmet veren diyetisyen hekimlere danışarak liste hakkında onay almanız en doğrusu olacaktır. Yada daha kolay ve basit olarak mahallenizde bulunan sağlık ocağına giderek aile hekiminiz ile konuyu görüşebilirsiniz. Yaşınız cinsiyetiniz sosyal durumunuz sağlık durumunuz gibi birçok etken göz önüne alınarak değerlendirme yapılacak ve en sağlıklı yöntem size bildirilecektir.

Bize Sorun!

Konu ile ilgili olarak sormak istedikleriniz var ise yada internette rastladığınız zayıflama hikayesi ile ilgili sorularınızı bizlere sorabilirsiniz. Sorularınız Editörümüz tarafından aynı gün içinde cevaplandırılacaktır.

Bizlere tüm zayıflama kilo verme ve sağlıklı yaşam ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorabilirsiniz.  Yorumlarınız Bizler İçin Önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı