Zeytin Zayıflatırmı Zeytin Çekirdeği İle Zayıflama

Zeytin zayıflatırmı zeytin çekirdeği ile zayıflama, zeytinin kan şekerini dengeleyici özelliği olduğu için çok sağlıklı bir yiyecek olarak bilinmektedir. Uzmanlar günlük 10 tane zeytine kadar tüketilebileceğini belirtiyorlar.

Zeytin sofralarımızın olmazsa olmaz besinlerinden biridir. Özellikle sabahları kahvaltılarda tercih ettiğimiz bu küçük yiyeceğin sizi zayıflatabileceğini düşündünüz mü?

Kilo vermek için yapılması gerekenlerden öncelikli olanı vücudun insülin direncini kırmak ve glisemik indeksi düşük olan meyvelerden tüketmelisiniz.

Zeytin Zayıflatırmı Zeytin Çekirdeği İle Zayıflama

İnsülün Direnci Düşük Meyveler Hangileridir

Birçok meyve yazın olgunlaştığı için yaz meyvelerini de tercih edebilirsiniz. Kiraz, böğürtlen çilek gibi şeker oranı daha az olan meyveleri tercih edebilirsiniz. Bunlardan sağlık için faydalı olan ve şifa kaynağı zeytinden de bahsedelim. Zeytin önceki dönemlerden beri sağlığa faydalı ve şifa veren bir besin olarak bilinmektedir. Zeytinin glisemik indeksi sıfır olduğunu biliyor muydunuz. Kahvaltıda günlük 8 ila 10 adet zeytini rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Zeytin Nasıl Zayıflatır

Zeytin Zayıflatırmı Zeytin Çekirdeği İle Zayıflama

Uzmanların yaptığı araştırmalarda zeytinden yapılan yağın yani zeytinyağının diğer yağlardan daha fazla tüketilmesi halinde bile çok az bir kilo artışı sağladığı görüldü. Yıllık olarak yapılan araştırmalar neticesinde tüketilen tüm yağların yerine zeytinyağı tercih edildi ve çok az kilo alma sağladığı görüldüğü gibi gibi vücuttaki yağ oranında azalma sağladığı da görülmüş oldu.

Bunun sebebinin ise zeytinlerde yüksek mono-doymamış yağ asidi içeriğinden kaynaklandığını ve obeziteyi önleyebileceği belirtilmektedir.

Zeytinler, ister yeşil isterse siyah, sağlıklı yağlar açısından zengindir. Tuzlu tatları ve etli dokusu ile düşük kalorili atıştırmalıklardır. Zeytinlerin yenilenebilir olması için olgunlaşması gerekir. Olgunlaşmamış zeytinler koyu yeşil renktedir. Eğer olgunlaşmış ise açık yeşil ve siyah renktedir. Tüm zeytinlerin yenilmesi için iyileştirilmesi gerekir; olgunlaşmış zeytinler hala yeşil renkte iken tam olgunlaşmış zeytinler siyah renk alırlar. Zeytinleri daha yüksek kalorili bir atıştırmalıkların yerine koyduğunuzda zayıflamanıza yardımcı olarak kilo vermenize yardımcı olabilir ve zeytinler uzun süreli kilo alımını önlemeye yardımcı olabilecek doğal bileşikler içerir.

Zeytin Zayıflatırmı Zeytin Çekirdeği İle Zayıflama

Zeytin Kaç Kalori

Bir porsiyon yeşil zeytin yaklaşık olarak 8 adet zeytin içerir, kalori değeri ise 30 kaloridir. Siyah zeytinin kalori değeri ise biraz daha fazla dır ve 35 kalori kadardır.

Zeytin Çekirdeği Faydaları

Yutulan zeytin çekirdeği mide boşluğundan eriyene kadar etkileri araştırılmıştır.

– Zeytin çekirdeği mide yanmasını ve mide problemlerini giderdiği ve rahatlama sağladığı belirtilmiştir.

– Zeytin yutan kişiler sindirim rahatsızlıklarının ve kabızlığın oldukça azaldığını belirttiler.

– Zeytin çekirdeği hemoroit ve yutkunma problemlerini iyileştirir.

-Ülserler, gastrit gibi mide sorunlarını giderir.

– İç organlarda oluşabilecek kanserojen hücrelerde azalma sağlar.

Zeytin çekirdeğinin ucunun sivri olması nedeniyle dikkatli yutulmalı hassas ve sağlık problemi olan kişilerin mide delinmesi ve hemoroid şikayetlerini arttıracağından doktorlarına danışmaları önerilmektedir.

Ayrıca zeytin yağı içmek zayıflatırmı kilo verdirir mi, konusunu da okuyabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı