Zumba Dansı Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Zayıflatan Zumba Dansı

Zumba Dansı Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Zayıflatan Zumba Dansı, zumba dansı son yılların en favori aktivitesi diyebiliriz. Her spor salonunda uygulanmaya başlayan bu dans çeşidi bu kadar popüler olmasını yaktırdığı kalori miktarına borçlu.

Zumba Dansı Zayıflatır mı Diye soranlar için öncelikle yaktırdığı kalori miktarına bakarak ondan sonra zumba dansı kilo verdirir mi konusuna geçelim.Zayıflatan zumba dansı konusunda birkaç video örnek aşağıda verilmiştir.

Zumba Dansı Zayıflatırmı Kilo Verdirirmi Zayıflatan Zumba Dansı

Zumba Kaç Kalori Verdirir:

  • 1 Saat zumba Dansı Yapmak Kaç Kalori verdirir : 600 Kalori
  • Yarım Saat Zumba Yaparak Kaç Kalori Yaktırır : 300 Kalori

Yukarıdaki kalori miktarları gerçekten çok yüksek miktarlar. Bunu şu şekilde özetleyebiliriz. Günde Sabah akşam 1 er saat zumba dansı yapan bir kişi 1200 kaloriye yakın bir kalori miktarı harcamış olacak. Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplarsanız bu değer günlük kalori ihtiyacının neredeyse yarısından fazladır. ayrıca hem eğlendirerek hem de kilo vermenizi sağlaması da işin artısı .

Zumba dansı ile verilen değerler ortalama kilodaki bir insan için geçerli eğer fazla kilolu iseniz yaktığınız kalori miktarı günde 1500 leri dahi geçebilmektedir. Güğnde 1500 kaloriyi 2 saat dans ederek vermek büyük bir başarı. Zumbanın başarısı işte budur. 3,3,5 saat yüzmek dahi bu kadar kalori yaktırmıyor. Zumba dansının bu denli yüksek kalori yaktırmasının ardında çok aşırı hareketli bir dans olması var. Zumba dansı gerçekten zayıflatıyor mu diyenler için bu dansın kalori değeri ile diğer aktiviteleri karşıtlaştırmanızı öneririz.

Zumba Dansı Videosu Aşağıdadır. Videoya göz attıktan sonra videonun altındaki paragrafta daha fazla nasıl kalori yakılır kısmını da incelemenizi öneriyoruz.

Zumba Dansı İle daha fazla kalori yakmak istiyorsanız daha hareketli zumba dans müzikleri kullanabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken şey sağlıktır. Herhangi bir engeliniz var ise doktorunuza sormadan kendinizi fazlaca zorlamanız önerilmez. Astım yada organ yetmezliği olanlar ile eklem yada kas rahatsızlıkları olanlar gibi burada sayamadığımız bu dansa engel teşkil eden sağlık sorunlarınız var ise doktorunuzdan onay almak şarttır. Ayrıca dans ederken yorulduğunuzda nefesinin sıkıştığında yada çarpıntı gibi durum söz konusu olduğunda acilen ara vermeniz önerilir.

    Zumba Dansı İle alakalı olarak sormak istediğiniz konuları yorum kısmına yazarsanız aynı gün içinde editörlerimiz cevap vereceklerdir.  

    Bilgi Paylaşıldıkça çoğalır. Yazımızı Arkadaşlarınızla Paylaşabilir Yada Beğenebilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı