Zumba Haftada Kaç Gün Yapmalı?

Kilo vermenin ve fit kalmanın bin bir yolu olsa da bu yöntemler herkes için aynı etkiyi ne yazık ki sağlamıyor. Öncelikle günümüzde özellikle kadınlara dayatılan 34 beden algısı nedeni ile değil sağlıklı olma durumunu korumak için fit bir vücuda sahip olmak gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Öyle ki günümüzde obezite denilen ve tüm dünyadaki her kesimden insanın mücadele ettiği bir hastalık ortaya çıkmışken kilo verememeden önce kilo almamak için çaba gösterilmelidir.

Diyetisyenlerin her bünye için hazırladığı beslenme programları ne yazık ki fit bir fizyolojiye sahip olmak için yeterli değildir. Bunun yanında egzersiz ve spor yaparak harekete geçmek de hem kilo vermede hem de sağlığı korumada büyük önem taşıyor. Son zamanlarda hem spor salonlarında hem de sosyal medyada popülerlik kazanan zumba; eğlenerek fit kalmanın oldukça faydalı bir yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Zumba Haftada Kaç Gün Yapmalı?

Zumba Diyeti

Zumba yüksek volüm ve tempolu müzikte vücudun her bir noktasını ritimli bir şekilde hareket ettirmeye dayanıyor. Birçok kişi zumba ile kilo verip sağlıklı bir vücuda sahip olduğunu belirtirken aynı zamanda gençleştiğini de vurguluyor. Zumba diyetinin paketlenmiş ürünlerden uzak durarak dengeli bir şekilde beslenmekten bir farklı yok. Sadece zumbaya başlamadan en az 1.5 saat önce yemek yemiş olmak büyük önem taşıyor.

Zumba ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir

Zumba çok hızlı bir şekilde sağlıklı kilo vermenin en eğlenceli yolu olarak karşımıza çıksa da herkesin metabolizmasının farklı hızda çalıştığını unutmamak gerekiyor. Zumba diyeti ile 1 ayda 5 kilo veren de var 2 kilo veren de var. Asıl önemli olan sağlıklı bir şekilde ve kalıcı kilo vermek.

Zumba ile Ne Kadar Sürede Zayıflatır

Zumba istikrarlı ve doğru bir şekilde uygulandığında 1 ay gibi kısa bir zaman içerisinde yağların erimesini sağlamaktadır.Zumba Haftada Kaç Gün Yapmalı?

Zumba ile Zayıflayanların Yorumları

Zumba sayesinde kilo veren kişilerin yorumları genellikle olumlu yönde. Bunun sebebi ise hem doktor hem de uzman kontrolünde doğru bir şekilde yapılması. Herhangi bir sağlık problemi olan kişilerin zumbaya başlamadan önce mutlaka doktoruna danışmaları tavsiye ediliyor.

Evde Zumba Yapanlar

Birçok kişi spor salonuna gitmektense evde spor yapmayı tercih ediyor. Zumba için de sadece müzik ve spor ayakkabı yeterli. Bu nedenle de evde de yapılabilecek bir spor. Ancak kontrollü bir şekilde ve günde 50 dakikayı aşmayacak şekilde uygulanması gerekiyor.

Zumba Ne Sıklıkla Yapmalı

Zumba istikrarlı bir şekilde haftada en az 2 kez uygulanmalı. Unutulmamalıdır ki zumbadan hemen önce yemek yenmemeli ve seans en fazla 50 dakika sürmeli. Zumba ile kilo verenler, zumba dansı ile zayıflayan var mı diye merak edenler ve kilo vermek isteyen birçok kişinin zumbadan vazgeçememesi eğlenceli olmasından kaynaklanıyor.

Zumba ile Kilo Verenler

Kullanıcılarımızdan gelen yorumlara göre zumba ile kilo verenlerin sayısı oldukça fazla. Zumba hem eğlenceli olması nedeniyle hem de diğer sporlara göre daha az yorucu olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ancak yine belirtmemiz gerekir ki yalnızca Zumba ile kilo vermek mümkün değil. Yine yiyip içtiklerinize dikkat etmeli ve bir diyetisyen tavsiyesi ile sıkı bir diyet uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca beklentinizin çok yüksek ve hızlı bir şekilde kilo vermeyi planlıyorsanız bu çok mümkün olmamaktadır. Daha çok istikrarlı ve yavaş kilo kaybı ayrıca sağlıklı yaşam ve sıkılaşmak için tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı