Zumba ile Zayıfla

Zumba ile Zayıfla, Zumba vücuda olumlu birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yürümekte ve hareket ekmekte zorlanan kişilere fayda sağlaması ve kas gelişimini arttırmasıdır.

Zumba yaparken hem eğlenebilir hem de daha enerjik ve sağlıklı olabilirsiniz.

Zumba İle Kaç Kilo Verilir

Sürekli zumba yapan kişiler çok keyifli olduğunu eğlenerek,dans ederek 6 ay gibi bir sürede 30-40 kilo ya yakın zayıfladıklarını belirtmektedirler. Bu gerçekten inanılması zor bir durum olabilir. Ancak durum gerçekten de böyle,zumba zayıflatıyor.

Zumba ile Zayıfla Zumbanın Kilo Vermeye Etkisi Nelerdir?

Zumba dünyadaki en yaygın dans ve fitnes programıdır. Zumba dans ve aerobik figürleri içermektedir.

Zumbanın ortaya çıkma hikayesine baktığımızda aerobik salonunda ders veren Perez’in dans müziklerinden oluşan kasetini yanına almadığı için arabasındaki kaseti kullanmayı tercih etmiştir.Arabasında salsa ve meregene müziklerinin olduğu kaset bulunmaktadır.Bu kasette bulunan müzikler eşliğinde ders işlenir.Bu yöntem çokça ses getirip tüm dünyada ün kazanıp yaygın olmaya başlamıştır.

İçerisinde,hip-hop,salsa,samba,salsa,mambo gibi hareketlerle bollywood ve oryantal dans hareketleri de içermektedir.

Zumba ile fitness yaparak ve dans ederek zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Daha enerjik ve sağlıklı bir şekilde fit görünmenize yardımcı olmaktadır.

Zayıflamak ve egzersiz yapmak için yapmanız gereken eğlence şeklinde devam eden zumba dansları ile kalori yakmak kaslarınızı geliştirmek bu şekilde kilo vermek daha kolay olmaktadır.

Zumba ile egzersiz yaptığınızda sıkılmanız imkansızdır. Müzikler eşliğinde daha kolay bir şekilde kilo vermenin keyfine ulaşacaksınız. Zumba yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Eğer sizde hem eğlenmek hem de formda kalmak istiyorsanız bu zumba dansını düzenli olarak yapabilirsiniz. Bunun için size en yakın bir zumba dans kursuna katılmanız yeterli olacaktır. Sonrasında gitsin kilolar gelsin keyifli danslar…

Zumba dansı ile vücudunuzdaki tüm kas gurupları çalışmaya başlayacaktır. Zumba dansı ile bir saat gibi bir sürede 500 kalori yakmanız mümkündür.

Zumba ya birçok kişi hayran olmaktadır. Birçok kişi zayıflamak için sağladığı faydadan etkilenip bunun dersini almaya başlamaktadır. Dünyaca ünlü yıldızlarda bu dansı yaparak kilo vermişlerdir.

Zumba Nasıl Yapılır

2 Yorum

  1. Gün içinde 10 dakika yapıp bir saat dinlenmek le bunu bir saate tamamliyacak şekilde birde iki üç dakka ara vererek bir saat yapmak arasında fark varmi

    1. Var ve ikinci dedigniz daha makbul.çünkü ilkinde vücut ilk etapta kendini ısıtacak yapması gereken kaloriye geçemeyecek.ama ikincisinde ısınmış olan vücut kısa dinlenmelerle 30san gibi zaman dilimiyle vücut çoktan ısınmış ve kalori yakiyordur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı