Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri (Güncel Bilgi)

Günümüzde bankaların elektronik sistemleri aracılığı ile yapılan havale ve EFT gibi işlemler ile para transferleri kolaylıkla tamamlanabiliyor. Ancak bu işlemleri yapabilmek için bankaların belirlediği belli saatler var. Yapı Kredi Bankasından EFT işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, bunun için belirlenen saatleri bilmek ve işlemlerinizi bu saatler arasında gerçekleştirmek, işinizi hızlandıracaktır.

EFT İşlemi Nedir?

Yapı Kredi bankasının EFT işlemlerinin detaylarına geçilmeden önce EFT kavramının tanımlanmasına yarar var. Zira bu kavram havale kavramı ile sıklıkla karıştırılıyor. Havale, aynı bankadaki hesaplar arasındaki para transferini içeren bir kavramdır. Buna karşılık EFT, farklı bankalarda mevcut bulunan hesaplar arasındaki para transferini içeren bir kavramdır. Buna göre sizin hesabınız Yapı Kredi Bankasında ise ve siz hesabı diğer bankalardan birinde olan birisine para yollamak istiyorsanız, yapacağınız işlemin adı EFT’dir.

Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri
Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT İşlemleri

Yapı Kredi bankası üzerinden gerçekleştirilen EFT işlemleri, büyük bir hızla yapılabilmektedir. Bunun için para transferi yapacağınız bankanın hangisi olduğunun bir önemi bulunmamaktadır. Yapı Kredi Bankası üzerinde bulunan tüm hesaplardan, diğer tüm bankalardaki hesaplara kolaylıkla para transferi işi gerçekleştirilir. Bunun için size ait kimlik bilgileri, müşteri numarası gibi bilgilerin yanında karşı taraftaki banka hesabına ve şahsa ilişkin bilgilerin de eksiksiz olmasına gerek duyulmaktadır.

Yapı Kredi EFT İşlem Saatleri

Yapı Kredi bankasından EFT işlemi yapabilmek için hafta içi mesai saatleri tercih edilmelidir. EFT yaptırmak isteyen banka müşterileri hafta içi çalışma günlerinde 09:00 ve 16.45 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirebilir. Fakat Yapı Kredi bankası, bu yıl aldığı bir karar ile EFT işleminin yapılabileceği saati 17:20’ye kadar uzatmıştır. Bu karar ile birlikte müşterilerine kolaylık tanıyan Yapı Kredi bankası, belirtilen saatler dışında yapılan EFT’lerin karşı tarafın hesabına ertesi gün saat 9:00’da geçeceğini duyurmuştur.

Aynı şekilde cuma akşamı saat 17:20’den sonra yapılan EFT’ler karşı taraftaki müşterinin hesabına pazartesi sabahı saat 9:00’da geçmektedir. Bu yöntem ile kira ödemeleri başta olmak üzere aidatlar, iş yerine ilişkin ödemeler kolayca yapılabilmektedir. Yapı Kredi bankasından EFT yapabilmek için yalnızca Yapı Kredi bankasının müşterisi olmak yeterlidir.

EFT Hangi Saatler Arası Yapılabilir?

EFT hangi saatler arası yapılır diye merak ediyorsanız; Çoğu bankanın eft saatleri 09.00 – 16.45 arası yapılabilmektedir. Bazı bankalar kendi aldıkları karara göre bu saatleri uzatabilmektedir. Ancak havale yani aynı bankaya yapılan transferler 24 saat yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı