1 Adet Kırmızı ve Yeşil Elma Kaç Kalori Kilo Yaparmı Aldırırmı

1 Adet Kırmızı ve Yeşil Elma Kaç Kalori Kilo Yaparmı Aldırırmı, elma kaç kalori kilo yaparmı aldırırmı. Elma Sağlıklı yaşam cilt güzelliği, toksin engelleyici gıda oluşu gibi sağlık yönünden birçok şeye faydalı bir besin türüdür.

Diyet listelerimizden eksik etmememiz gereken bir meyvedir. Sebebi ise Aşağıdadır. Elmanın kalorisi Ne Kadar?

1 Adet Kırmızı ve Yeşil Elma Kaç Kalori Kilo Yaparmı Aldırırmı

1 Adet Kırmızı Elma : 80 Kaloridir
1 Adet Yeşil Elma Kalori :  77 Kaloridir
1 Adet Sarı Elma :  77 Kaloridir
1 Adet Ekşi Elma :  65 Kaloridir

Elma Besin Değeri

100 gr Bir Porsiyon Elmada Toplam yağ 0,2 g ,Kolesterol 0 mg ,Sodyum 1 mg ,Potasyum 107mg ,Karbonhidrat 14 g ,Diyet Lifi 2,4 g ,Şeker 10 g ,Protein 0,3 g ,A Vitamini         54 IU ,C Vitamini 4,6 mg ,Kalsiyum6 mg ,  Demir 0,1 mg , Magnezyum 5 mg.

Bu veriler Ortalama boydaki elma için geçerlidir. Büyük boy ve iri yada daha küçük boylari için kalori değerleri değişebilir.

Elmanın kalori değerleri haricinde bir diğer iyi yönü uzun süre tok tutuşu ve hem şeker hem de abur cubur ihtiyacımızı tatmin etmemize yardımcı olmasıdır. Acıktığınızda midenizi bastırmak için tüketebilirsiniz. Ayrıca öğünlerden hemen önce elma tüketirseniz. öğünlerden normalden az tüketmenize yardımcı olacaktır. Genelde yeşil ve ekşi elma tavsiye edilir fakat her tür elma diyetiniz için uygundur. Elma kilo yapar mı , kilo aldırır mı diye düşünenler için cevabımız kesinlikle kilo yapmaz hatta diyet yaparken bolca kullanılması gereklidir. Her şeyin fazlası zarardır. O yüzden elmayı masanızdan eksik etmeyiniz ama günde 3-4 adetten fazla tük etmemenizi öneririz.

Elmanın Faydaları

1 Adet Kırmızı ve Yeşil Elma Kaç Kalori Kilo Yaparmı Aldırırmı

Elmanın faydaları uzmanlar tarafından kabul edilmiştir. Ayrıca elmanın kilo vermek isteyenlere yardımcı olduğu zayıflama yöntemleri arasında olduğu belirtilmektedir.

Çoğunlukla ileri ki yaşlarda ve dengesiz beslenen kişilerde (osteoporoz) kemik erimesine karşı olumlu sonuçlar vermektedir.

Ayrıca elmanın astım hastaları içinde bir şifa kaynağı olduğu belirtilmektedir. Düzenli olarak elma tüketen kişilerin astıma yakalanma riskleri daha azdır.

Kolestrolü düşürür. İyi bir lif kaynağıdır.

Tok tutucu özelliği vardır. Bazı durumlarda elma yemek daha çok acıkmanıza sebep olabilir.Bu durumda elmanın üzerine biraz tarçın ekleyerek tüketmeniz faydalı olmaktadır.

Elmanın içerisinde bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayacak vitamin ve antioksidanlar bulunmaktadır.

Hastalıklara karşı vücut direncinizi arttırır.

Elma zihin açıcı özelliği ile hafızayı güçlendirir. Elma kanser hücrelerini önlemeye çalışarak kansere karşı koruyucudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı