Note 7 Ne Zaman Çıktı?

Note 7 Ne Zaman Çıktı?

Daha önce Note 7 almak için hevesle beklerken note 7 ne zaman çıkacak konusunu yazmıştık. Aradan geçen uzunca zaman sonrası ise artık konumuzu Note 7 Ne zaman çıktı? şeklinde güncelleyerek arşive kaldırma zamanımızın geldiğini düşünüyoruz. Samsung Galaxy Note 7 ‘nin satışa çıktığı tarih 26 Ağustos 2016 olarak kayıtlarda yerini aldı.

Note 7 Ne Zaman Çıkacak?

Note 7 Ne zaman çıkacak son dönemde en çok merak edilen sorular arasında.İşte bu sorunun cevabını yazımızda bulacaksınız. Akıllı telefon devi tarafından 2016 senesinin başlarında piyasaya sürülen ve amiral gemi olarak nitelendirilen Note 7’lerde, patlama sorunları meydana gelmişti. Telefonun satışlarının başladığı günden birkaç hafta sonra medyaya düşen ilk patlama haberlerine Samsung herhangi bir açıklama yapmazken, ufak güncellemeler yaparak olayı kurtarabileceğini düşünmüştü. Ancak sonrasında da gerçekleşmeye başlayan patlamaların yazılımsal değil, bataryadan kaynaklı donanım sorunu olduğunu açıkladı ve tüm Note 7’leri geri çağırdı.

2 Milyondan Fazla Geri Çağırma

Dünya genelinde 2 milyondan fazla akıllı telefonu geri çağıran Samsung, büyük bir darbe yedi. Çinli rakiplerine ve Apple markasına yönelik önemli bir kazanç olarak nitelendirdiği Note 7’lerin patlaması, marka itibarını zedelemiş olsa da, kısa zamanda olayın çözüme kavuşacağına dair açıklamalar Note 7 severleri az da olsa teselli etti. Şimdi merak edilen soru şu; Note 7’ler ne zaman satışa çıkacak?

28 Eylül Denildi Ancak Ortada Bir Şey Yok!

Samsung tarafından ilk yapılan açıklamalar, Note 7 modelinin satış tarihinin 28 Eylül olacağı yönündeydi. Ancak Samsung yine de açık kapı bırakarak, bu tarihi çok fazla tehir etmeyeceklerini açıkladı. 28 eylüle yetişmeyen Note 7 satışları, Ekim ayına ertelendi.Note 7 Ne Zaman Çıkacak?

Türkiye’de Note 7 Satışları Ekim’de Başladı

Samsung tarafından yapılan açıklamada Note 7 için yeni takvim belirlenmişti. Güney Kore’de satışları Ekim ayı başında başladı. Dünya genelinde ise Ekim ayının ortası ve sonunu bulacağı söylenmişti. Türkiye’de de Note 7 Ekim ortasında yeniden başladı. Tüm operatör ve teknoloji mağazalarında Note 7 modellerini bulmak arttık mümkündür.

Hata Giderildi mi?

Ekim ayından bu yana herhangi bir patlama veya Note 7’ler hakkında daha farklı iddialar ortaya atılmadı. Ancak önümüzdeki günler için patlama veya daha farklı bir kusurun olamayacağını söylemek mümkün değildir. Bazı kişiler ise Note 7’den uzak durma konusunda kararlı. İlk yaşanılan patlama olayı Note 7 algısını oldukça olumsuz etkiledi. Buna rağmen telefonun su geçirmezliği, ekranı, ram ve hız kapasitesinin iyi olduğunu ifade ederek kullanılabilecek telefon listesinde ilk sırada gösterenler de var.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı