Zayıflamak İçin Ne Yapılır

Zayıflamak İçin Ne Yapılır, zayıflamak kimi zaman formunu korumak amaçlı yapılan diyet, egzersiz programlarının sonucunda hayal ettiğiniz vücuda ulaşmak isterken kimi zaman sağlıklı bir vücuda erişebilmek adına karar verilen yöntemdir.

Zayıflamak İçin Ne Yapılır

Zayıflamak için ne yapılmalı? Zayıflama adına başvurduğumuz diyet ve egzersizler ne denli faydalı konumuzda buna değineceğiz. Zayıflamak için sadece diyet programları ve egzersizler gerekli değildir. Öyle ki zayıflama adına yapılan işlemlerde ilk olarak kişi kendini psikolojik olarak kararlı hissetmeli ve bu kararlılığını sürdürmeli. Zayıflama adına alınan kararlar sonucunda eğer kilo verme işleminizi tetikleyen metabolizma yapınız hızlı çalışıyor ise o zaman yapmanız gereken evde uyguladığınız doğru beslenme teknikleri ile değerlendirmelerde bulunup beslenmenizi düzenlemek olacaktır. Eğer ki metabolizma yapınız oldukça yavaş ve yaptığınız diyetlerden verimli sonuç elde edemiyorsanız o vakit muhakkak ki ideal kilonuzu değerlendirerek bir diyetisyene başvurmanızı öneririz.

Zayıflamak İçin Ne Yapılır

Zihnen Hazır Olmak

Zayıflama adına yapacağınız ilk işlem zihnen bu durumu kabullenmek ve bu düşünce üzerinde karar kılmaktır. Gün boyu alınan kaloriyi eritebilmek adına yapacağınız işlemlerde yakılan kalorinin az olmasının yanı sıra nasıl kalori yakılacağı konusunda akıllarda soru işareti kalmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırma adına yapılan işlemlerden önceliği bu durumu ilk olarak zihninizde canlandırmanız  olacaktır. Sonrasında yapmanız gereken ise metabolizma yapınıza uygun diyet listesini bulmak olacaktır.

Zayıflama adına yapılması gerekenlerden bir tanesi de fazla kilolardan kurtulmak adına uymanız gereken diyet kurallarıdır. Öyle ki metabolizma hızınız 1500 ise ve bu kalori alımı sonucunda düzenli olarak egzersiz yapamıyorsanız kalori alımında uygun formda beslenmek sizin formunuzu korumanızı yardımcı olacaktır.

***İdeal kilo hesaplaması sonucunda ne kadar kilo vermeniz gerektiği yaşınıza, boyunuza ve şimdiki kilo oranına göre değişkenlik göstermektedir.

*** Kilo verme işleminde önemli olan hangi bölgede ne kadar yağ ne kadar kas ne kadar su oranının olduğu hangi bölgeden ne kadar kilo verilebileceğine göre değişkenlik göstermektedir. Bunun için ya tüm bunları hesaplaya bileceğiniz bir tartı alarak hareket etmek veyahut bir diyetisyen yardımı ile kilo verme işlemine başlamak en verimlisi olacaktır.

Zayıflamak İçin Ne Yapılır

Öğün Atlatmayın

Kalori alımı konusunda temkinli olmalı ve diyete başladığınız süre zarfınca beslenmenizi 3 ara 3 ana öğün olarak gerçekleştirmelisiniz. Öyle ki diyet esnasında öğün atlama kilo vermenin yanı sıra kilo alımını tetiklemektedir. Bir çok kişi zayıflama konusundaki düşüncelerinde kilo verme konusunda uzun süre besin tüketiminde bulunmadığında kilo vereceğini zannetmektedir. Lakin durum tam tersi olmakla beraber bu durum kişiyi daha fazla acıktırmaktadır. Uzun süre aç kalmak halsizlik ve sürekli olarak kişinin açlık hissi ile boğuşmasına sebep olmaktadır. Buda kişinin kalori alım riskinin artış göstermesine cabasıdır. Yapılan araştırmalara göre diyet yaparken öğün atlayan kişiler 3 öğün yemek yiyen kişilere oranla daha az besin tüketen kişilerin daha fazla kalori aldığı bilinmektedir.

Diğer yazımız kolayca zayıflamanın yolları nı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı