Zıplayarak Zayıflama Hareketleri Yöntemleri Programları

Zıplayarak Zayıflama Hareketleri Yöntemleri Programları, zıplayarak zayıflama ülkemizde fazlaca gündem olmasa da dış ülkelerde sadece hareket sağlaması açısından trambolin gibi birçok aletle zıplayarak zayıflama programları uygulanmaktadır.

Zıplayarak zayıflama diyeti olarak da adlandırılan bu yöntemde işin aslı hayatımıza hareket katmaktır. Zıplayarak zayıflayanların yorumları bu işin ne kadar ciddiye alınması gereken bir konu olduğunu apaçık gösteriyor. Zıplayarak nasıl zayıflanır buna geçmeden önce öncelikle zıplamak kaç kalori yakar bunu öğrenelim. Daha sonra kalorisi ile birlikte analizini detaylı bir şekilde aşağıda yapacağız. Zıplayarak zayıflama yöntemleri değişik olduğundan kalori miktarları da değişiktir. Bu yüzden aşağıdaki tabloda 2 çeşit kalori miktarı bulunmaktadır.

Zıplayarak Zayıflama Hareketleri Yöntemleri Programları

Zıplamak Kaç Kalori Yakar? Yaktırır?

İp Atlayarak ;

 • 15 Dakika Zıplamak Kaç Kalori Yakar : 90 Kalori
 • 30 Dk (yarım saat) Zıplamak Kaç Kalori Yaktırır : 180 Kalori
 • 1 Saat Zıplamak Kaç Kalori harcatır : 360 Kalori

Trambolin Kullanarak ;

 • 15 Dakika Zıplayarak Kaç Kalori Yakılır : 30 Kalori
 • Yarım Saat Zıplamak : 60 Kalori
 • 1 Saat zıplamak : 120 Kalori Yaktırıyor.

 Zıplamak Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Zıplamak zayıflamak için iyi bir yöntemdir. Zıplarken trambolin üzerinde değil de ip atlayarak yada yatak üzerinde zıplayarak çalışmanız çok daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Nitekim yukarıdaki kalori tablosunda bunu çok rahat anlayabilirsiniz. Zıplamak konusunda bilimsel veriler şu şekildedir. Zıpladığınızda büyük kas grupları harekete geçer ve lenf sistemi uyarılarak vücut metabolizma hızı artar. Bu şekilde günlük kalori yakımı artmış olur. Üstüne bir de zıplayarak yakılan kalori miktarı da eklendiğinde zayıflamak için gerekli olan ekstra kalori yakımının büyük bir bölümünü tamamlamış olursunuz. Zıplamak kilo verdirir mi konusunda bunun nasıl zıplandığı da önemlidir. Zıplamak için uygulanması gereken program şudur. 5 dk’lık periyotlar halinde zıplanılması gereklidir. Aşağıdaki zıplarken dikkat etmeniz gereken yerleri aşağıda belirtiyoruz

Zıplarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Zıpladığınız yere darbe emici spor süngerleri sermelisiniz
 • Zıpladığınız yerin çevresinde kesici delici mobilya ve eşyalar olmamalıdır.
 • Zıplarken Periyodik programlar takip etmelisiniz
 • Her 5 Dakikada bir ara vermek sağlık açısından iyidir.
 • Fazla zıplamak kas kramplarına çarpıntıya sebep olabilir.
 • Trambolin ile zıplarken orta kısımda olmaya dikkat edin.
 • Herhangi bir sağlık sorununuz var ise doktorunuza danışmadan zıplamayınız.

Zıplamak bağışık sistemi ve kas ve kemik yapısı da dahil çoğu şeyi güçlendirmektedir. Zıplayarak aynı zamanda şeker hastalığı yüksek tansiyon kalp gibi rahatsızlıkların önüne geçilmesinde etkilidir. Ayrıca düzenli olarak zıplamayı alışkanlık haline getirmek hareketli bir yaşam da sağlayacağından ötürü kanser riskini de büyük oranda azaltır. Ayrıca kilo kontrolü açısından zayıflamanız için çok büyük bir etki sağlayacak ve kilo verme sürecini hızlandıracaktır.

    Zıplama ile alakalı uygulamanız gereken program hakkında bilgi almak isterseniz yaşınız ve kilonuzu son olarak da cinsiyetinizi yorum kısmına yazarsanız editörlerimiz aynı gün içinde size uygun zıplama programını yazacaklardır. 

    Ayrıca sormak istediklerinizi Yorum kısmına yazarsanız  en kısa sürede cevaplanacaktır.

İlgili Makaleler

94 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı